8 worków z ciuszkami dla dzieci oraz zabawek, a także wózek dziecięcy i długoterminową żywność przekazali członkowie Narodowego Rzeszowa czwórce dzieci z Daliowej, które straciły matkę w pożarze domu.

[Not a valid template]

 

– Nie mogliśmy pozostać obojętni na tę sytuację i kierując się chrześcijańskim miłosierdziem i ideą narodowego solidaryzmu zorganizowaliśmy własny transport z pomocą – tłumaczą członkowie Narodowego Rzeszowa.

Transport z darami do Daliowej w powiecie krośnieńskim wyruszył w ubiegły piątek. Na ręce pracowników gminy Jaśliska narodowcy przekazali 8 worków z ciuszkami dla dzieci oraz zabawek, a także wózek dziecięcy. Dostarczyli także kilka kartonów z żywnością długoterminową (mąka, kasza, ryż, olej), podstawowymi środkami czystości oraz słodyczami.

– Mamy nadzieję, że ten skromny wyraz narodowego solidaryzmu przynajmniej w drobnej części ułatwi osieroconym dzieciom życie w pierwszych miesiącach po pożarze. Jednocześnie pokaże on wielu niezdecydowanym osobom, że do niesienia pomocy potrzebującym rodakom wystarczą tylko chęci. Los bywa bowiem tak przewrotny, że nigdy nie wiemy, kiedy to my staniemy się jego ofiarami i będziemy jej potrzebować – wyjaśnia chęć pomocy dzieciom z Daliowej Narodowy Rzeszów.

Dary trafiły do 9-letniej dziewczynki, chłopców w wieku 8 i 4 lat, oraz 2,5-rocznej dziewczynki, które 31 stycznia straciły w pożarze domu 35-letnią matkę. Kobieta – przypomnijmy – najpierw wyprowadziła dzieci z płonącego domu, a sama wróciła, aby ratować dobytek rodziny. Nie zdążyła już wyjść.

Pomoc z całej Polski

Dzieci przebywają u dziadków, którzy zostali tymczasowymi opiekunami. Pomoc osieroconym dzieciom płynie z całej Polski. W Rzeszowie dary do 15 lutego zbierają studenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Od poniedziałku do piątku od 10:00 do 15:30 oraz w weekendy od 11:00 do 13:00 dary można przynosić do pokoju samorządu studenckiego WSPiA, pokój 202, budynek A, obok starego klubu studenckiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Każdy, kto chce wspomóc poszkodowane dzieci może przekazać m.in. odzież i obuwie (nowe i używane), produkty spożywcze z długim terminem przydatności, artykuły higieny osobistej, środki czystości, karma dla psów, zabawki.

Cały czas można wpłacać pieniądze na pomoc dzieciom. Caritas Archidiecezji Przemyskiej uruchomił specjalne konto: ul. Kapitulna 1, 37-700 Przemyśl, nr konta: 33 1240 2568 1111 0000 3629 7045 z dopiskiem „Pomoc Dzieciom”. Można też wysyłać sms o treści „Pomagam” na nr 72052.

Subkonto dla dzieci utworzył także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej: GOPS w Jaśliskach „Daliowa Pomoc Dzieciom”, Jaśliska 171, 38-485 Jaśliska, Nr konta bankowego: NRB: PL 69 8642 1096 2010 9606 7523 0003, SWIFT: POLUPLPR.

Pomoc rzeczową należy kierować na adres: Gmina Jaśliska 171, 38-485 Jaśliska.

Dom czwórki dzieci będzie odbudowany. W tej chwili rozpoczął się remont dom dziadków.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama