Reklama

Korty tenisowe przy ul. Wyspiańskiego, stoły tenisowe na Podpromiu, dwie siłownie na ul. Kardynała Karola Wojtyły oraz przy ul. Ks. J. Stączka – to obiekty, z których w Rzeszowie 14 czerwca (sobota) będzie można bezpłatnie skorzystać w ramach Narodowego Dnia Sportu.

W sobotę odbędzie się druga edycja Narodowego Dnia Sportu. W tym dni w całym kraju poszczególne ośrodki sportowe udostępniają za darmo swoje obiekty, a także organizują szkolenia i treningi. Ambasadorami tegorocznej edycji NDS są m.in.: Iwona Guzowska, Jacek Wszoła, Andrzej Supron oraz piłkarze Tomasz Kłos, Marcin Mięciel, Tomasz Kiełbowicz i Maciej Szczęsny z Reprezentacji Polski Fundacji Kibica.

Do Narodowego Dnia Sportu przyłącza się także Rzeszów, który zaprasza do skorzystania z obiektów sportowych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Rzeszowskiego Domu Kultury. Będzie można skorzystać bezpłatnie z kortów tenisowych przy ul. Wyspiańskiego 14. Będą otwarte od godz. 10:00 do 18:00. Wcześniej należy dokonać rezerwacji. Termin mija w piątek (13 czerwca) o godz. 18:00. Rezerwacji dokonuje się osobiście lub telefonicznie: 17 856 47 80.

Rezerwacji w tym samym terminie trzeba także dokonać, jeżeli ktoś chce skorzystać ze stołów do tenisa stołowego w hali Podpromie. Nr tel.: 17 853 77 77 lub osobiście. Stoły będą dostępne od godz. 10:00 do 20:00.

Czynne będą także dwie siłownie Rzeszowskiego Domu Kultury: filia „Biała” przy ulicy Kardynała Karola Wojtyły 164  i filia „Załęże” przy ul. Ks. J. Stączka 12. Siłownie będą otwarte od 10:00 do 14:00.

Ponadto w dniach 14-15 czerwca 2014 r. na ulicach Rzeszowa odbędzie się Puchar Europy w kolarstwie ręcznym z udziałem czołowych zawodników w tej dyscyplinie. Zawody będą się składać z dwóch startów: 14 czerwca – jazda indywidualna na czas oraz 15 czerwca – wyścig ze startu wspólnego.

Wyścigi odbywać się będą po liczącej 4 km 750 m pętli głównymi ulicami miasta – Rejtana, Lwowska, Armii Krajowej. Zawodnicy pokonają odpowiednio 3 i 9 pętli. Taki układ pozwoli kibicom śledzić na bieżąco przebieg rywalizacji sportowej. Zawodnicy wystartują przy ul. Kopisto, obok Millenium Hall, punktualnie o 9.30.

Narodowy Dzień Sportu organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę i odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pierwsza edycja NDS odbyła się 26 października 2013 r. W ponad 1000 wydarzeniach sportowych uczestniczyło kilkaset miejscowości w całej Polsce. Do projektu zgłosiły się ośrodki sportu, kluby fitness, siłownie, szkoły tańca, jogi, sztuk walki, baseny i kluby sportowe. Z bezpłatnych zajęć i treningów skorzystało ponad 60 tysięcy osób.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: