Nasadzenia kwiatowe w Rzeszowie. Bratki, niezapominajki, smagliczki, starzec… [FOTO]

Reklama

Prawie 72 tys. kwiatów pojawi się w tym roku na rzeszowskich ulicach. To efekt corocznej akcji nasadzeń, którą miasto prowadzi już od wielu lat.

 

W tym roku miasto 16 kwietnia zakończyło wiosenne nasadzenia. W rzeszowskich parkach i pasach zieleni pojawiło się ponad 29 tys. bratków i niezapominajek. Nowe kwiaty możemy podziwiać m.in. w Parku Jedności Polonii z Macierzą (al. Cieplińskiego), w betonowych donicach przy ratuszu, przed I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. 3 Maja, czy na rondzie Dmowskiego.

Letnie nasadzenia zaplanowane są z kolei czas od 5 maja do 11 czerwca. Wówczas na terenie miasta pojawi się prawie 34 tys. nowych pelargonii, begonii, petunii ipomei, szałwii. Pojawią się także kwiaty o nazwie starzec, czyli popularny „mróz”, smagliczka i żeniszek.

Jesienią (nasadzenia od 15 września – 20 października) na rzeszowskich ulicach zagoszczą tulipany i chryzantemy. Tych nasadzeń miasto zaplanowało ponad 8,5 tys. Łącznie za nasadzenie prawie 72 tys. kwiatów, pielęgnację miasto zapłaci prawie 790 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama