Reklama

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu miasto ogłosi kolejny przetarg na budowę następnych ścieżek rowerowych nad Wisłokiem po stronie Lisiej Góry.

Na kwietniowej sesji rady miasta Rzeszowa, radni dorzucili na ich budowę jeszcze 1,5 mln zł. Pieniądze pochodziły z oszczędności na przetargu na przebudowę al. Sikorskiego.

W tej chwili trwają już tam prace na jednym, ponad półkilometrowym, odcinku. Dokładnie od zapory w kierunku Lisiej Góry. Prace prowadzi firma Strabag z Pruszkowa, która wygrała niedawny przetarg. Inwestycja ma kosztować ok. 500 tys. zł.

Aleksandra Wąsowicz-Duch, szefowa Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, zapewnia, że z nowego fragmentu ścieżki rowerzyści powinni skorzystać jeszcze na tych wakacjach.

Dzięki dodatkowym pieniądzom uda się w tym roku w pełni zrealizować sieć ścieżek rowerowych po tej stronie miasta. Ich długość ma w sumie wynieść blisko 2,5 km.

Początkowo miasto zabezpieczyło w budżecie na budowę kolejnego odcinka ścieżki jedynie 300 tys. zł. Na lutowej sesji rady miasta radni postanowili jednak podwoić tę kwotę – do 600 tys. I wreszcie kwietniowy prezent od radnych – dodatkowe 1,5 mln zł, choć początkowo mówiono jedynie o milionie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama