Zdjęcie: Materiały 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Reklama

Przeszło 3 tys. wymazów pobrali od nauczycieli klas 1-3 żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od poniedziałku pedagodzy zaczną nauczanie stacjonarne. 

Między 11 a 15 stycznia podkarpaccy terytorialsi przeprowadzili testy przesiewowe na koronawirusa dla nauczycieli klas 1-3, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników administracyjnych szkół, którzy od 18 stycznia wrócą do pracy stacjonarnej. 

– Każdego dnia do pobierania wymazów zaangażowanych było około 40 żołnierzy z batalionów lekkiej piechoty w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Nasi ochotnicy kierowani byli do wyznaczonych przez sanepid punktów pobrań rozmieszczonych w szkołach na terenie całego Podkarpacia – mówi kpt. Witold Sura, rzecznik 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

W czasie pięciodniowej akcji „terytorialsi” wykonali blisko 2 tys. wymazów. Pomagali oni też w przyszpitalnych punktach pobrań „drive thru”. – Tym razem obsługiwano w nich również nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół. Od poniedziałku do piątku w punktach „drive thru” nasi żołnierze pobrali ok. 1300 wymazów – przekazuje Sura. 

Od kwietnia 2020 roku 3. Podkarpacka Brygada OT deleguje od 4 do 6 zespołów medycznych do wsparcia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Rzeszowie. Żołnierze pobierają wymazy m.in. od osób przebywających na kwarantannie, od podopiecznych DPS-ów i metodą „walk thru”. W sumie w ub. r. przebadali ok. 15 tys. osób. 

Zdjęcie: Materiały 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: