Nauka przez zabawę. Niezwykła wystawa „Eugeniusz” w Millenium Hall

Reklama

Chcesz zobaczyć siebie w tysiącu odbić? Ciekawi Cię, że jak wygląda serca od środka? Chcesz wyprodukować prąd siłą własnych mięśni, by zasilić żarówki w rowerze? Teraz to wszystko będzie możliwe w Centrum Nauki i Zabawy „Eugeniusz” w Rzeszowie. Niezwykła wystawa przez dwa miesiące będzie czynna w galerii Millenium Hall.

 

„Eugeniusz” to nietypowe muzeum – tu wszystkiego można, a nawet trzeba dotknąć.  Wszystkie eksponaty zostały tak przygotowane, by zainteresować zarówno najmłodszych, jak i starszych zwiedzających. Do dyspozycji gości będzie 7 stref tematycznych takich jak m.in. Strefa Iluzji, Strefa Anatomii, Strefa Zmysłów, Strefa Fizyki czy Strefa Eko-Domu.

W Strefie Iluzji będzie można doświadczyć, jak często ludzki mózg ulega złudzeniom optycznym, a także nauczyć się pisać jak Leonardo da Vinci. W Strefie Anatomii odwiedzający zobaczą z czego składają się poszczególne narządy ciała człowieka takie jak płuca, nerka czy mózg. Dodatkową atrakcją będzie układanie wielkiego rentgenowskiego  puzzle.

W Strefie Zmysłów będzie można sprawdzić, czy nasz słuch, wzrok, dotyk i węch na pewno działają niezawodnie. Odwiedzając Strefę Fizyki trzeba będzie natomiast przejść labirynt elektryczny i uruchomić wielką kołyskę Newtona.  

Z kolei w Eko-Domu imitującym prawdziwą kuchnię, łazienkę, salon i biuro będzie można sprawdzić, czy nasze codzienne wybory są  w zgodzie z naturą. Nawet dorośli będą zaskoczeni niektórymi informacjami. Na miejscu będzie można także zagrać w 12-metrową grę planszową o ekologii.

Na wystawie nie zabraknie także edukacyjnych zabaw dla najmłodszych w Strefie Zabaw Naukowych i Strefie Sensoryki.

W wielkim Kulodromie dzieci ułożą tor dla kulki czy panel sensoryczny, w którym będą mogły poznać różne materiały, pobawić się w zamykanie i otwieranie różnych elementów, a także przekażą sobie sekretną wiadomość na odległość. Dzieci będą mogły także pobawić się w poszukiwaczy skarbów i przy okazji poznać siłę magnetyzmu, a także odnaleźć… przysłowiową igłę w stogu siana.

Odwiedzający „Eugeniusza” będą mogli także wziąć udział w różnych konkursach organizowanych w trakcie trwania wystawy i ogłaszanych na Facebooku.  

Do tej pory „Eugeniusz” odwiedził trzy miasta i cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi, a także tysięcy przedszkolaków i uczniów.

Wystawa będzie gościć w Millenium Hall (al. Kopisto1) od 20 listopada (poniedziałek) do końca stycznia 2018 roku. Będzie otwarta dla osób indywidualnych przez cały tydzień, natomiast grupy zorganizowane powinny skontaktować się z organizatorem wystawy w celu rezerwacji terminu zwiedzania. Kontakt z organizatorami: eugeniusz@parkinterakcje.pl, tel. 881 215 360, 698 728 005.

Wstęp na wystawę będzie płatny. Bilet dla osoby dorosłej w cenie 18 zł, dla dzieci od 2. roku życia oraz uczniów – 16 zł, dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób) 14 zł od osoby. Dla dzieci do 2. roku życia wstęp bezpłatny.  

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama