Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej

Budziwój, Biała, Zalesie, Słocina, Wilkowyja – to rzeszowskie osiedla, które najbardziej zostały poszkodowane w wyniku weekendowych nawałnic, jakie przeszły przez część Podkarpacia. 

W poniedziałek dla Rzeszowa odwołano pogotowie przeciwpowodziowe, które zarządzeniem prezydenta Tadeusza Ferenca wprowadzono w zeszły piątek. W tym czasie podczas działań ratowniczych zużyto ponad 200 m sześc. piasku oraz ok. 25 tysięcy worków.

Jak poinformowała Agnieszka Siwak-Krzywonos z Urzędu Miasta w Rzeszowie, sytuacja się  ustabilizowała, poziom wód opadł i w rzekach osiągnął poziom stanów średnich. W jednostkach OSP na terenie Rzeszowa uzupełnianie są zapasy piasku i worków przeciwpowodziowych, które mogą pobrać mieszkańcy.

Worki przeciwpowodziowe można również pobrać w Wydziale Zarządzania Kryzysowego
i Ochrony Ludności w Rzeszowie przy ulicy Hanasiewicza 10. Ratusz przypomina, że  wszyscy mieszkańcy Rzeszowa, których dotknęła powódź, mogą starać się o zasiłek na remont budynku od 6 tys. do 200 tys. zł.

Wnioski można składać w siedzibie MOPS w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 26 lub do pracowników socjalnych pracujących w rejonie. Ze szczegółami zasad udzielania pomocy możecie zapoznać się TUTAJ i TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama