Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

Sytuacja na drogach naszego regionu w dalszym ciągu jest trudna, a lokalne podtopienia powodują utrudnienia w komunikacji – poinformowała w niedzielę Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Jak poinformowała podkom. Ewelina Wrona z KWP w Rzeszowie, po sobotnich ulewach, nieprzejezdna jest droga krajowa nr 28, na ulicy Piłsudskiego w Jaśle. Utrudnienia są także na wielu odcinkach dróg w powiatach rzeszowskim, przemyskim, łańcuckim i przeworskim.

Podkarpaccy policjanci współpracują z innymi służbami i monitorują drogi w rejonach zagrożonych podtopieniami. Sprawdzają, czy główne ciągi komunikacyjne są przejezdne, a w razie utrudnień, kierują na objazdy.

Intensywne opady spowodowały, że krajowa „28”, na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Lwowską w Jaśle, jest nieprzejezdna. Utrudnienia występują także łączniku drogi wojewódzkiej nr 992 (ul. Lwowska z Piłsudskiego w Jaśle) i drogach lokalnych.

– W dalszym ciągu występują utrudnienia w Hadlach Szklarskich i w Hadlach Kańczuckich. Mimo, że droga wojewódzka nr 835, jest częściowo odblokowana, to nadal występują utrudnienia spowodowane zerwaniem nawierzchni – przekazuje podkom. Wrona. 

W Dylągówce w powiecie rzeszowskim, na drodze wojewódzkiej nr 887, obowiązuje ruch wahadłowy dla samochodów osobowych z powodu osuwiska ziemi.

Utrudnienia występują także na drogach powiatowych – w Tarnawce (powiat łańcucki), gdzie zerwane zostały dwa mosty i uszkodzona nawierzchnia oraz w Handzlówce. Z utrudnieniami muszą się również liczyć kierowcy jadący drogą powiatową w Brzózce (powiat przemyski). Uszkodzona jest tam nawierzchnia drogi.  

– Lekceważenie znaków zakazu ruchu może prowadzić do tragedii – przypomina podkom. Ewelina Wrona. 

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama