Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

W Walentynki, 14 lutego, kobiety na całym świecie, także w Rzeszowie, znów zatańczą na znak sprzeciwu wobec przemocy w ramach akcji „Nazywam się Miliard”.

Do tanecznej akcji „One Billion Rising” („Nazywa się Miliard”) po raz kolejny włącza się Rzeszów. Tym razem specjalny układ zostanie odtańczony na rzeszowskim Rynku 14 lutego w Walentynki o godz. 16:00.

Tegorocznym hasłem akcji jest „Seks bez zgody to gwałt. Tylko tak oznacza zgodę”. 
Organizatorem rzeszowskiej odsłony „Nazywam się Miliard” jest Fundacja Prawnikon, która od wielu lat jest członkiem antyprzemocowej sieci kobiet oraz Podkarpacka Rada Programowa Kobiet.

Partnerami akcji są: Fundacja Smakuj Życie, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Akcję wspierają też rzeszowskie aktorki: Magda Kozikowska-Pieńko, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Ewa Mrówczyńska, Dagny Mikoś, Natalia Zduń, Jagoda Domka i Kamila Olszewska.

Jeśli chcesz nauczyć się specjalnego układu, który zostanie zatańczony 14 lutego na Rynku przyjdź w poniedziałek (27 stycznia) o godz. 18:00 do Wyżej Szkoły Informatyki i Zarządzania (ul. Sucharskiego 2, poziom -1, Klub IQ), gdzie odbywają się próby.

(jg)

redakcja@rzesz-news.pl

Reklama