Zdjęcie: Materiały prasowe Portu Lotniczego w Jasionce
Reklama

Węgierska linia lotnicza WizzAir nie uruchomi 6 listopada połączeń z Rzeszowa do holenderskiego Eindhoven. Zmiany w zimowej siatce wprowadza także irlandzki Ryanair. 

Obaj przewoźnicy znacząco ograniczają loty z polskich lotnisk. Tylko WizzAir przesunął na grudzień 52 połączenia, które miały wystartować jeszcze w tym miesiącu. Wśród nich są rejsy do Eindhoven. Z Rzeszowa miały się one rozpocząć 6 listopada. Plan zakładał, że loty będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.  

Start rejsów do Eindhoven przesunięto na 15 grudnia, także będą one dwa razy w tygodniu, ale we wtorki i w soboty. – Opóźnienie w uruchomieniu połączeń jest spowodowane pandemią koronawirusa – poinformował nas Szymon Taranda, rzecznik Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Samolot w Jasionce będzie lądował o 11:05, a startował o 11:35.

Od 15 listopada do 15 grudnia nie będzie także lotów z Rzeszowa do Bristolu, Manchesteru, Londynu (Luton) i Dublina, które są obsługiwane przez Ryanaira. W tym czasie irlandzki przewoźnik będzie oferował tylko dwa połączenia w tygodniu: do Londynu (Stansted, z czterech będą dwa: w piątki i niedziele) oraz do East Midlands (piątki i niedziele).

Jak już wcześniej informowaliśmy, 25 października połączeń do Monachium nie wznowiła również Lufthansa. Loty z Rzeszowa do stolicy Bawarii przesunięto na 21 lutego 2021 roku.  To oznacza, że w zimowym rozkładzie Jasionki do połowy grudnia będą tylko loty do Stansted i East Midlands (Ryanair) i Warszawy (LOT – dwa lub trzy razy dziennie).

Według ekspertów z branży lotniczej pandemia koronawirusa może doprowadzić do upadku ok. 200 małych lotnisk w Europie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama