Nie zostawiajcie swoich osobistych rzeczy bez nadzoru na ławeczkach przy grobach, bądź na sąsiednich nagrobkach. – Złodzieje tylko na to czekają – ostrzega policja.

Apel o zachowanie większej ostrożności w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych (1 listopada) wystosowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Wszystkich Świętych to czas, kiedy odwiedzamy nagrobki bliskich osób. Święto niesie za sobą szereg przygotowań, szczególnie z porządkowaniem nagrobków.

– Często pozostawiamy wówczas torebki, saszetki wraz z wartościowymi rzeczami na sąsiednich nagrobkach lub na ławeczce obok. Osoba zajęta porządkowaniem nagrobka nawet nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo może paść ofiarą złodzieja – ostrzega KWP Rzeszów.

Dlatego policja apeluje o zachowanie ostrożności i trzymanie osobistych rzeczy przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. – Przedmioty, które są wartościowe, a nie musimy ich ze sobą zabierać, pozostawmy w domu. Nie nośmy przy sobie dużej ilości pieniędzy – radzą policjanci.

Apelują także, by na cmentarzu zwracać uwagę na osoby w naszym otoczeniu, które wydaje się, że przebywają tam bez wyraźnego celu. Jeśli ich zachowanie jest podejrzane, poinformujmy o tym pracowników cmentarza lub policję.

– Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy o jego zamknięciu i trzymaniu przy sobie kluczyków. W związku ze zwiększonym ruchem w obrębie cmentarzy zachowajmy szczególną ostrożność. Dotyczy to zarówno kierujących, jak i pieszych – przypomina KWP Rzeszów.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama