Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Kłopotów ratusza z rozstrzyganiem przetargów ciąg dalszy. Żadna firma nie złożyła oferty do zakupu przez miasto Rzeszów samochodów elektrycznych. 

Postępowanie musiało zostać unieważnione. Miasto na zakup dwóch aut elektrycznych w budżecie ma zapisane około 300 tys. zł. Oferta nie przyciągnęła jednak żadnej firmy. Ratusz ogłosił kolejny przetarg. Oferty można składać do 2 października. Miasto chce, by e-samochody były dostarczone dla urzędu jeszcze w tym roku. 

Do zakupu „elektryków” miasto jest zobowiązane w wyniku przystąpienia do rządowego programu ektromobilności. Do 2025 roku 30 procent taboru wykorzystywanego przez samorząd musi być elektryczny.

Urząd Miasta w Rzeszowie obecnie posiada cztery samochody służbowe: 10-letnią KIA carnival o przebiegu 400 tys. km, czteroletniego forda mondeo – 120 tys. km, trzyletniego 7-osobowego seata alhambra – 100 tys. km. Najnowszym nabytkiem ratusza jest skoda kodiaq, która pojawiła się w magistracie w styczniu tego roku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dotychczas ratusz na kupno samochodów wydawał od 113 tys. do 132 tys. zł. Z aut korzystają prezydent, jego zastępcy, dyrektorzy wydziałów oraz pracownicy jednostek organizacyjnych magistratu.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama