Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Kłopotów ratusza z rozstrzyganiem przetargów ciąg dalszy. Żadna firma nie złożyła oferty do zakupu przez miasto Rzeszów samochodów elektrycznych. 

Postępowanie musiało zostać unieważnione. Miasto na zakup dwóch aut elektrycznych w budżecie ma zapisane około 300 tys. zł. Oferta nie przyciągnęła jednak żadnej firmy. Ratusz ogłosił kolejny przetarg. Oferty można składać do 2 października. Miasto chce, by e-samochody były dostarczone dla urzędu jeszcze w tym roku. 

Do zakupu „elektryków” miasto jest zobowiązane w wyniku przystąpienia do rządowego programu ektromobilności. Do 2025 roku 30 procent taboru wykorzystywanego przez samorząd musi być elektryczny.

Urząd Miasta w Rzeszowie obecnie posiada cztery samochody służbowe: 10-letnią KIA carnival o przebiegu 400 tys. km, czteroletniego forda mondeo – 120 tys. km, trzyletniego 7-osobowego seata alhambra – 100 tys. km. Najnowszym nabytkiem ratusza jest skoda kodiaq, która pojawiła się w magistracie w styczniu tego roku.

Dotychczas ratusz na kupno samochodów wydawał od 113 tys. do 132 tys. zł. Z aut korzystają prezydent, jego zastępcy, dyrektorzy wydziałów oraz pracownicy jednostek organizacyjnych magistratu.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

 1. No trafił sie specjalista jak z koziej dupy trąba -no ciemny matole czytaj ze zrozumieniem ;
  Gdzie ja piszę o ; o towarze z magazynu/ gdzie pisze o kasie fiskalnej –
  Sam se poczytaj najlepiej elementarz a potem komentuj .

 2. Nie chodzi o liczenie, frustracie ale towar musi „zejść” ze stanu magazynowego w systemie (w sklepach sieciowych – ogólnopolskim). Druga i podstawowa sprawa to sprzedanie czegokolwiek poza kasą fiskalną jest przestępstwem skarbowym. Zanim coś napiszesz poczytaj trochę na ten temat.

 3. Teraz moda wszystko elektryczne – elektryczne-elektryczne
  Ale nikt nie mówi głośno co sie stanie jak se wszyscy te wtyczki powsadzają w te gniazdka i pierdutnie : zgaśnie wszystko i pikuś bedzie głośny kwik no bo w sklepach kasjerki nie mają liczydeł na pamięć mają problem z policzeniem do 10 – wszystkie nośniki zgasną lamki świąteczne zgasną bedzie ciemno jak w D….ie – autobusy elektryczne staną – No gdzie Naczelnik Kowalska je
  podepnie ?
  Samochody elektryczne w ratuszu staną ale jest wyjście zamiast te elektryczne zakupić np.w Wietnamie komfortowe dwu osobowe riksze super ekologiczne i zatrudnic chętnych do pedałowania super rozwiązanie bedą śmigać po granitowych trotuarach a nawet po ul.bernardyńskiej bo na gwałt po cichu bez wielkiego szumu ją klajstrują
  i taki trzeba ogłosić przetarg ;
  Pierwszy w Polsce w mieście innowacji ; riksze dla urzędników i to do wszystkich instytucji jak bedzie ekologicznie rano i po południu ; O !

 4. Nikt nie złożył oferty, Bo nie da rady dostarczyć auta w Tym roku. W Europie jest coraz większy popyt, szczególnie w Skandynawii i wszystko tak idzie.

 5. Tyle urzędników magistratu. Tyle pieniędzy idzie co miesiąc na tych ludzi a kolejny przetarg nie rozstrzygniony. Może ktoś powinien się zastanowić dlaczego tak się dzieje i wyciągnąć wnioski?

  Moja rada, jest tylko około 9-10 producentów aut elektrycznych a spełniających warunki przetargu może ze 3. Czy to taki problem przy tylu urzędnikach żeby ktoś ze stron firmowych producentów tych aut zanotował do nich kontakt emailowy i wysłał zaproszenie do przetargu? Na logikę jeśli jakaś niemiecka firma produkuje auta jak wpadnie na to że w Rzeszowie są potencjalni klienci?

Comments are closed.