Zdjęcie: PKP Polskie Linie Kolejowe
Reklama

Miasto unieważniło przetarg na opracowanie dokumentacji przebudowy skrzyżowania ul. Warszawskiej z Borową. Nie było chętnych.

 – Na pewno z tej inwestycji nie zrezygnujemy. Jeszcze raz przeanalizujemy wartość zamówienia – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, dodając, że przetarg na pewno zostanie powtórzony. 

Postępowanie dotyczyło opracowania projektu rozbudowy skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Borową wraz z montażem rogatek oraz budową nowego oświetlenia. Wykonawca będzie musiał też uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji oraz nadzorować prace. Dokument ma być gotowy w ciągu 1,5 roku. Miasto planowało na to wydać 300 tys. zł. 

To właśnie na przejeździe kolejowym przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej zginęła trójka młodych ludzi: dwie 19-latki i 27-letni mężczyzna. Do wypadku doszło pod koniec 2018 roku, kierowca volkswagena passata wjechał pod rozpędzony szynobus. 

Po tragedii policja rekomendowała montaż rogatek. Państwowa Komisja Badań Wypadków Kolejowych uznała, że lepiej będzie całkowicie zamknąć przejazd dla samochodów i zostawić go tylko dla pieszych. Na to nie było jednak zgody właścicieli okolicznych firm.

Wtedy w sprawę zaangażowało się miasto, i w marcu 2019 roku przedstawiło koncepcję przebudowy skrzyżowania. Teraz szuka firmy, która przygotuje pełną dokumentację.

Koncepcja jest taka, że na ul. Warszawskiej będzie nawrotka i dodatkowy prawoskręt dla zjeżdżających w kierunku przejazdu kolejowego oraz pas do włączania się do ruchu dla samochodów, które będą chciały wjechać na Warszawską.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama