Zdjęcie: Pixabay
Reklama

2 czerwca ruszają bezpośrednie loty z Rzeszowa do Antalyi w Turcji. Loty będą raz w tygodniu – w środy.

We wtorek informowaliśmy, że 29 czerwca br. z lotniska w Jasionce Voyage Air uruchomi wakacyjne połączenia z bułgarską Warną nad Morzem Czarnym. Początkowo była mowa o czterech rejsach – do 20 lipca. Będzie ich więcej – do 7 września, w każdy wtorek.

W środę Jasionka pochwaliła się kolejnym nowym połączeniem, które ruszy kilka tygodni wcześniej. 2 czerwca zainaugurują loty do Antalyi w Turcji. Uruchomi je linia Corendon. Loty będzie obsługiwać Boeing 737-800, którym może podróżować 189 pasażerów.

Boeing wystartuje z Antalyi o godzinie 15:30 lokalnego czasu. W Rzeszowie pojawi się o 17:15. Start samolotu z Jasionki przewidziany jest na 18:15, by o 21:50 wylądować w Turcji. Połączenia do Antalyi będą do 6 października. 

Bilety na loty do Turcji można kupić na stronie www.corendonairlines.com/pl. Ceny zaczynają się od 56 euro w jedną stronę. 

Antalya w Turcji i Warna w Bułgarii dołączają do oferty lotów czarterowych z Portu Lotniczego w Jasionce. Jego prezes Adam Hamryszczak spodziewa się, że oba połączenia będą się cieszyć dużym powiedzeniem.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Zarówno Turcja, jak i Bułgaria to popularne cele wakacyjnych podróży Polaków. Czas pandemii wykorzystujemy, by intensywnie starać się o nowości, które możemy zaoferować podróżnym – mówi Hamryszczak. 

Antalya to popularne miejsce wypoczynku Polaków. Miasto położone jest nad zatoką Antalya na Morzu Śródziemnym, w starożytnej krainie Pamfilia, u południowych podnóży gór Taurus. Najbardziej charakterystycznym obiektem w mieście jest minaret Yivli.

W mieście warto też zobaczyć rzymską bramę Hadriana z II wieku oraz historyczną część miasta Kaleici ze słynnym minaretem Kesik. Turyści chętnie korzystają także z możliwości wypoczynku, jakie dają pobliskie plaże. Można tu też zobaczyć piękne klify.

Kierunki wakacyjne są elementem strategii lotniska w Jasionce w odbudowie ruchu lotniczego, który w znaczący sposób został ograniczony przez pandemię. Do Jasionki loty zagraniczne wrócą najwcześniej 1 maja. Obecnie można latać tylko do Warszawy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama