Zdjęcie: UM Rzeszowa

Zespół Urban Lab Rzeszów postanowił upamiętnić lokalnych bohaterów symboliczną wystawą. Niosłeś pomoc innym w czasie pandemii koronawirusa, a może sam zostałeś obdarowany? Zgłoś się!

„Pandemia koronawirusa rozbudziła w nas chęć niesienia pomocy. Na sile zyskały lokalne społeczności, osiedlowe grupy czy stowarzyszenia przedsiębiorców. Nie możemy zaprzepaścić tej siły – stwórzmy rzeszowski Bank Czasu” – apelują pomysłodawcy projektu z Urban Lab Rzeszów. 

Jak twierdzą, w czasie pandemii pojawiło się wielu „bohaterów bez peleryny”.

„To szansa, by zebrać ludzi, którzy chcą nieść pomoc, w jednym miejscu i stworzyć platformę z wymianą bezpłatnych usług. Piekarz z pobliskiej piekarni dowoził chleb pod drzwi, a osiedlowy warzywniak stał się sklepem obwoźnym. Nieśmiałe prośby o pomoc pojawiały się na lokalnych forach internetowych, ale odzew był zawsze natychmiastowy i liczny. Seniorzy, osoby z niepełnosprawnością czy osoby samotne mogły liczyć na zrobienie zakupów czy zrealizowanie recept” – wyliczają organizatorzy akcji. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Opisy przeżytych historii wysyłać można do Kamila Czyża, koordynatora Zespołu Tematycznego ds. Jakości Życia w Urban Lab Rzeszów, na adres e-mail: kamil.czyz@gmail.com.

Powstałą z zebranych listów wystawę będzie można zobaczyć w biurze Urban Lab oraz na profilach facebookowych Rzeszów – stolica innowacji i Urban Lab Rzeszów. „Mamy nadzieję, że pomoc sąsiedzka przetrwa pandemię i będzie kontynuowana nawet wtedy, kiedy wszyscy będą mogli bezpiecznie wyjść do sklepu czy apteki” – podkreśla Urban Lab Rzeszów.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama