Reklama

Lekarze nie zdołali uratować życia 17-letniego Piotra Robótki. Uczeń SMS Resovii Rzeszów został potrącony przez kierowcę opla vectry.

Tragiczny w skutkach wypadek wydarzył się w wielkanocną niedzielę 20 minut po północy we wsi Groble w powiecie niżańskim. Według wstępnych ustaleń policjantów 22-letni kierowca opla vectry na prostym odcinku drogi potrącił grupę pięciu mężczyzn, idących prawą stroną drogi.

Wśród nich był Piotr Robótka. On i dwaj inni mężczyźni trafili do szpitali. Piotr zmarł w szpitalu w Rzeszowie kilkanaście godzin później. Kierowca opla był trzeźwy.

„Ciężko nam przekazywać Wam taką informację, ale niestety Piotrek przegrał swój najważniejszy mecz. Mecz o życie… Pozostaje nam jedynie modlitwa w Jego intencji. Szczególnie boli gdy odchodzi od nas ktoś tak młody… Rodzinie, najbliższym i wszystkim przyjaciołom Piotrka składamy głębokie wyrazy współczucia. Niech Ci ziemia lekką będzie. Wierzymy, że będziesz śledził poczynania kolegów i Resovii z sektora niebo…” – czytamy na Facebooku Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovii Rzeszów.

Informację o śmierci Piotra pojawiły się również na stronie Resovii Rzeszów, która cytuje trenera rocznika 1998 Rafała Rajzera.

– Piotrek ciężko o Tobie mówić w czasie przeszłym… byłeś utalentowanym chłopakiem i młodym człowiekiem mającym przed sobą jeszcze tyle życia… Jednak Bóg zdecydował inaczej. Byłeś, jesteś i na zawsze pozostaniesz częścią tej drużyny, na zawsze pozostaniesz jednym z nas… Musimy być teraz silni choć Twoja śmierć bardzo nas boli. Będziemy się za Ciebie modlić. Całej rodzinie Piotrka składam najszczersze kondolencje… – powiedział Rafał Rajzer.

Najgłębsze wyrazy współczucia oraz kondolencje dla rodziny, bliskich i wszystkich znajomych zmarłego Piotra Robótki złożył zarząd sekcji piłki nożnej CWKS Resovia.

„Jego śmierć dotknęła nas wszystkich, którzy związani jesteśmy z Resovią. Szczególnie boli gdy odchodzi od nas ktoś tak młody…” – czytamy na stronie klubu.

Data pogrzebu Piotra Robótki nie jest jeszcze znana.

Młodzież z klasy 3a Gimnazjum w Groblach postanowiła zorganizować akcję odblaskową ku pamięci zmarłego Piotrka. Chce udowodnić, że noszenie odblasków może uratować komuś życie. Apeluje, by w najbliższą środę wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w koszulkach odblaskowych lub z innymi elementami odblaskowymi.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: