O sporym szczęściu może mówić kierowca ciężarowego DAF-a. Na przejeździe kolejowym nie zauważył opuszczonych zapór. Przed nadjeżdżającym pociągiem kierowcę dzieliło 1,5 m.

[Not a valid template]

 

Do zdarzenia doszło w czwartek (25 czerwca) na odcinku drogi wojewódzkiej numer 875 relacji Majdan Królewski-Bojanów, na strzeżonym przejeździe kolejowym w Krzątce w powiecie kolbuszowskim.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca samochodu ciężarowego DAF-a wraz z naczepą na której przewoził drzewo, prawdopodobnie nie zauważył dwóch pojazdów, które zatrzymały się przed opuszczoną zaporą kolejową.

57-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, chcąc uniknąć zderzenia, wjechał na przeciwległy pas ruchu uszkadzając jeden z samochodów i dwie zapory kolejowe. Ciężarówka zatrzymała się około 1,5 metra przed nadjeżdżającym pociągiem towarowym.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Policjantom wyjaśnił, że się zagapił.

Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia i ciężarówki. W związku ze spowodowaniem zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierowcy DAF-a.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama