Niezwykła wizyta w komendzie policji. Niepełnosprawny Krystian podziękował funkcjonariuszom

Pamiątkowe dyplomy otrzymali rzeszowscy policjanci, którzy w marcową noc pomogli niepełnosprawnemu Krystianowi w dotarciu do domu. 

 

W środę w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie miała miejsce niezwykła i miła wizyta. Funkcjonariuszy odwiedził Krystian, który porusza się na elektrycznym wózku inwalidzkim. Krystian postanowił podziękować policjantom za to, że 18 marca, gdy nad Rzeszowem szalała śnieżyca, pomogli mu w dotarciu do domu. 

Szefostwo rzeszowskiej KMP o całej sprawie dowiedziało się od opiekunów Krystiana z portalu Rampa, którzy w jego imieniu chcieli podziękować funkcjonariuszom. Krystianowi pomogli policjanci wydziału wywiadowczo-interwencyjnego rzeszowskiej komendy.

18 marca br., późnym wieczorem, Krystian wracał do domu z hali Podpromie, gdzie oglądał mecz siatkówki. Krystian trasę do domu zwykle pokonuje bezproblemowo, jednak wtedy nad miastem szalała śnieżyca. Ze względu na intensywne opady, 120-kilogramowy wózek elektryczny nie mógł przebić się przez śnieg. Gdy dojechał na ul. Dąbrowskiego zmuszony był wjechać na jezdnię, bo ilość śniegu na chodniku uniemożliwiała jazdę.

Była już godz. 23:30, gdy Krystian, jadąc ul. Dąbrowskiego „pod prąd”, zauważył zatrzymujący się koło niego policyjny radiowóz. Funkcjonariusze, widząc, w jakich warunkach Krystian się przemieszcza i że wózek ledwo jedzie, zaproponowali pomoc. Na miejsce przyjechali jeszcze nieumundurowani funkcjonariusze.

Advertisement

– Przenieśli do radiowozu wózek, pomogli Krystianowi wsiąść do samochodu i bezpiecznie przewieźli go do domu – poinformował Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

W środę Krystian osobiście podziękował policjantom, którzy w niedzielną noc mu pomogli. Podziękował także przełożonym funkcjonariuszy. Miłych gości przyjął wiceszef rzeszowskiej komendy mł. insp. Konrad Wolak. Krystian i jego opiekunowie wręczyli komendantowi i policjantom pamiątkowe dyplomy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama