Fot. Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

„Czas na Rodzinę!”– pod takim hasłem w niedzielę (11 czerwca) odbędzie się w Rzeszowie VIII Marsz dla Życia i Rodziny.

Organizatorem marszu są Fundacja Pro Prawo do życia i diecezja rzeszowska. Jego celem jest „obrona każdego życia ludzkiego oraz  głoszenie, że jest ono niepodważalną wartością”.

–  Tym marszem chcemy zaznaczyć swoją obecność w przestrzeni miasta. Chcemy wpływać na świadomość społeczeństwa. Takich ludzi, jak my, którzy uważają, że małżeństwo to jest związek kobiety i mężczyzny, że dziecko to największy skarb, że jego życie należy chronić od momentu poczęcia aż do śmierci, jest więcej – mówił podczas ubiegłorocznego marszu Jacek Kotula z Fundacji Pro Prawo do życia.

W tym roku Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowany jest pod wspólnym hasłem „Czas na Rodzinę!”. Marsz odbędzie się w ponad 100 polskich miastach, m.in. w Rzeszowie. Inicjatorzy marszu w dalszym ciągu domagają się całkowitego zakazu aborcji, z czego rząd PiS, jak na razie, się wycofał.  

 „Wciąż jeszcze obecny Sejm, Senat i Prezydent mogą to zrobić! Nie można ulegać krzykliwym środowiskom, które w wulgarny sposób chcą zastopować najlepszą z możliwych zmian – pełną ochronę życia. Podczas Marszów dla Życia i Rodziny wołamy: Stop aborcji! Tak dla życia! Teraz jest na to czas. Musimy go wykorzystać!” – piszą na swojej stronie organizatorzy marszu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przypomnijmy, że środowiska pro-life w ubiegłym roku złożyły do Sejmu projekt ustawy wprowadzającej całkowity zakaz aborcji.  Dzisiaj w Polsce jest ona dozwolona w trzech przypadkach: gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, gdy płód jest trwale uszkodzony, gdy istnieje realne zagrożenie dla zdrowia i życia matki.

Po serii „Czarnych Protestów”, które przetoczyły się przez Polskę ostatecznie prawa aborcyjnego nie zaostrzono, ale Sejm przyjął  inną ustawę – „Za życiem”. Zgodnie z jej treścią m.in. za urodzenie chorego dziecka rodzinie przysługuje wsparcie finansowe w wysokości 4 tys. zł.

Niedzielny Marsz dla Życia i Rodziny w Rzeszowie poprzedzi msza świętą w bazylice ojców Bernardynów o godz. 12:00. Marsz wyruszy o 13:00, zakończy się przy fontannie multimedialnej przy al. Lubomirskich.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama