Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W niedzielę 8 października  obrońcy Konstytucji RP wyjdą na ulice Rzeszowa. Protest odbędzie się bez symboli partyjnych.

Protest pod hasłem: „Obronimy Konstytucję” odbędzie się już po raz drugi. Rozpocznie się o godzinie 15:00 na ulicy 3 Maja przed pomnikiem Tadeusza Nalepy.

Organizatorami akcji są działacze nieformalnej grupy „Rebelianty Podkarpackie”, która wyłoniła się na skutek konfliktów personalnych w Komitecie Obrony Demokracji.  

„Będziemy przypominać rządzącym, że cały czas obowiązuje Konstytucja. Nie ma przyzwolenia na łamanie tego najważniejszego aktu prawnego. Nie ma równych i równiejszych” – informują organizatorzy na Facebooku. 

Podkreślają, że nie reprezentują żadnej partii politycznej, ani innej organizacji. Dlatego protest odbędzie się bez żadnych szyldów, nie tylko partyjnych.

„Jesteśmy wierni słowom preambuły: „my, Naród Polski..” Przyjdź i wesprzyj nas, pokaż, że nie zgadzasz się na deptanie Konstytucji!” – dodają organizatorzy niedzielnej akcji.

Tymczasem kilka dni temu na rzeszowskich ulicach pojawiły się napisy: „Konstytucja – nie deptać”, „PiS = PZPR”, „TVPiS kłamie”.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama