Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

Od 11 marca br. zmienił się rozkład jazdy pociągów PolRegio obsługiwanych przez Przewozy Regionalne na Podkarpaciu. Ma to związek z inwestycjami prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. 

W związku z remontem na linii 101 i całodobowym zamknięciem torowym, na odcinku Jarosław – Horyniec Zdrój – Jarosław od 11 marca do 27 kwietnia wprowadzono zastępczą komunikację autobusową dla wszystkich pociągów kursujących na tym odcinku.

PKP PLK nadal prowadzi prace modernizacyjne na linii 106, gdzie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową pomiędzy Boguchwałą a Jasłem. Zawieszone są pociągi w relacji Jasło – Targowiska, Komańcza – Jasło oraz Gorlice – Jasło, natomiast pociągi kursujące w relacji Rzeszów – Komańcza i Rzeszów – Gorlice zostały skrócone do stacji Jasło. Zakończenie utrudnień planowane jest na czerwiec.

Od 1 marca trwają również prace modernizacyjne na linii 68 pomiędzy stacją Kraśnik a Lublin Zemborzyce. Dla wszystkich pociągów kursujących z Rzeszowa do Lublina na tym odcinku od 1 marca wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Czas przejazdu pociągów do Lublina uległ wydłużeniu.

Na pozostałych liniach kolejowych godziny odjazdu i przyjazdu niektórych pociągów uległy nieznacznej zmianie.

W dniach 28-29 kwietnia oraz 1 i 3 maja po raz pierwszy w tym roku będzie kursował pociąg w relacji Rzeszów Główny – Zamość Wschód. Pociąg wyruszy z Rzeszowa o godzinie 7:00 i przyjedzie do stacji Zamość o 11:47. Pociąg powrotny odjedzie z Zamościa o 16:50 i przyjedzie do Rzeszowa o 21:46.

Również w dniach 28-29 kwietnia oraz 1 i 3 maja po raz pierwszy w tym roku będzie kursował pociąg w relacji Rzeszów Główny – Sandomierz. Pociąg wyruszy z Rzeszowa o 7:22 i przyjedzie do stacji Sandomierz o 8:49. Pociąg powrotny odjedzie z Sandomierza o 17:14 i przyjedzie do Rzeszowa o 18:46.

Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 9 czerwca. Przewozy Regionalne proszą podróżnych o zapoznanie się ze zmienionym rozkładem jazdy. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii PR: 703 20 20 20 (czynne całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej na stronie www.polregio.pl.

Rozkład jazdy pociągów na trasach:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Rzeszów – Tarnów – TUTAJ

Rzeszów – Przemyśl – Medyka – TUTAJ

– Rzeszów – Lublin – TUTAJ

– Rzeszów – Jasło – TUTAJ

– Rzeszów – Horyniec – TUTAJ

– Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów – TUTAJ

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama