Reklama

35 zł – tyle brał Ukrainiec od osoby za przewóz na trasie Lwów – Przemyśl. Nielegalną działalność taksówkarską przerwali funkcjonariusze Straży Granicznej w Medyce.

„Biznes” 45-letniego obywatela Ukrainy pogranicznicy ujawnili w trakcie kontroli legalności prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców na terenie Polski. Ustalili, że mężczyzna nielegalnie dorabiał przewożąc osoby na trasie Lwów – Przemyśl.

Mężczyzna nagabywał na peronie kolejowym podróżnych, którzy przyjeżdżali do Przemyśla pociągiem relacji Szczecin – Przemyśl. Proponował im przewóz na Ukrainę. Z góry ustalał opłatę na wysokość 35 zł od osoby, którą pobierał bezpośrednio po wejściu do pojazdu (7 osobowego Forda Galaxy)  lub w drodze do przejścia granicznego.

Ukrainiec przyznał się strażnikom granicznym, że regularnie od pół roku trudni się tym procederem.

Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów dotyczących prowadzonej działalności gospodarczej, nie dokonał jej zgłoszenia do Krajowego Rejestru Sądowego i nie posiadał numerów NIP i REGON.

Ukrainiec otrzymał decyzję, która zobowiązała go do powrotu na Ukrainę. Równocześnie dostał zakaz wjazdu na teren Polski i krajów Schengen przez 3 lata.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. faktycznie wielki przestępca, na pewno kokosów nie zarobił bo ileż trzeba czasu aby znaleźć chętnych na przejazd, do tego czasami spędzić 6 godzin w kolejce na granicy za marne 35zł. Gdyby chciał zarejestrować działalność to prawdopodobnie by zbankrutował i musiałby dopłacać do tego interesu.

Comments are closed.