Nielegalna uprawa konopi indyjskich w polu kukurydzy [FOTO]

Sześć krzewów konopi indyjskich zabezpieczyli przeworscy policjanci, którzy zlikwidowali nielegalną uprawę roślin. Zatrzymali także trzech mężczyzn.

 

Uprawa konopi znajdowała się w polu kukurydzy w pobliżu Przeworska. Na jej ślad trafili kryminalni z przeworskiej policji. Gdy przyjechali na miejsce, zauważyli trzech mężczyzn, którym nie przeszkadzały obfite opady deszczu.

– Weszli na pole obsiane kukurydzą, aby doglądnąć ukrytego w nim swojej poletka – relacjonuje Renata Jaremko z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

Trzej mieszkańcy powiatu przeworskiego zostali zatrzymani. W trakcie przeszukania u 30-letniego mężczyzny policjanci znaleźli kwiatostany nielegalnych roślin i nożyczki. Przy 26-latku znaleźli sekator, zaś w ich samochodzie, którym kierował 27-latek, policjanci zabezpieczyli plecak i torbę na wędki, wypełnione gałązkami konopi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– W domach zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili ponad 300 gramów gotowego suszu. Policjanci zabezpieczyli 6 krzewów, a także wszystkie przedmioty i urządzenia służące do ich uprawy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty uprawy konopi indyjskich, do czego się przyznali – dodaje Jaremko.

Mężczyznom grozi do lat 3 więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama