Nielegalne leki na potencję. CBŚP rozbiło grupę przestępczą [VIDEO, FOTO]

0
Reklama

Zabezpieczone ok. 23 tys. leków nielegalnego i niewiadomego pochodzenia, 10 osób zatrzymanych – to efekt akcji Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie we współpracy z podkarpackim oddziałem Prokuratury Krajowej. 

 

Z ustaleń CBŚP i prokuratury wynika, że grupa przestępcza sprzedażą tabletek na potencję zajmowała się od 2016 roku. Wykorzystywała do tego strony internetowe: kopkamgra.com, onlinekamagra.org, finkamagra.com i aptekapotencja.com. W sieci handlowano tabletkami: Kamagra, Kamagra do ssania, Cobra-120, Sildemax, Cenforce-100, Cenforce-100, Super Kamagra, Lovegra, Tadarise-20, Kamagra-100, Chawable Tabs, Cialis. 

Przestępcy sprzedawali też saszetki z doustnym żelem Kamagra 100 Oral Jelly. – W legalnym obrocie produkty, w przypadku kiedy są oryginalne i zawierają substancję „sildenafil” więcej niż 25 mg, mogą być sprzedawane tylko w aptekach i wyłącznie po okazaniu recepty – wyjaśnia Rafała Teluk, naczelnik Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. 

8 września na polecenie rzeszowskich „pezetów” policjanci CBŚP w Rzeszowie we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Europolem przeszukali różne miejsca na terenie Mielca, Krakowa, Łodzi oraz Warszawy. W trakcie akcji znaleziono w wynajętym garażu magazyn, w którym było 27 712 „leków” na potencję o czarnorynkowej wartości ok. 500 tys. zł.

– Substancje były podrobione i niedopuszczone do obrotu na terenie RP. Członkowie grupy w trakcie swojej nielegalnej działalności mogli sprzedać towar wart co najmniej 1,1 mln zł – poinformowała nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP. Z ustaleń śledczych wynika, że nieustalonym dotychczas osobom sprzedano prawie 5000 „leków”.

Policjanci zatrzymali 10 osób, w tym mieszkającego w Warszawie lidera „lekowego gangu” – 28-letniego Kamila K. Wśród pozostałych zatrzymanych jest 8 osób, które mieszkały w Krakowie: 31-letni Marcin P., 23-letni Maciej P., 22-letni Przemysław M., 30-letni Sebastian P., 28-letni Damian S., 31-letnia Monika P. i 32-letnia Magdalena B. oraz 25-letni Grzegorz L. z Łodzi, 24-letni Maciej C. z Mielca. 

10 września Sąd Rejonowy w Rzeszowie, na wniosek prokuratury, zdecydował najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzą cztery osoby: Kamil K., Marcin P., Sebastian P. i Grzegorz L. Pozostali podejrzani mają dozory policyjne, zakazy opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe – po 30 tys. zł. Liderowi grupy przestępczej grozi do 10 lat więzienia, jej członkom do pięciu. – Sprawa ma charakter rozwojowy – podkreśla prokurator Rafał Teluk.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. W trakcie ostatniej akcji zabezpieczyli ok. 75 tys. zł w gotówce, dwa samochody, w tym Bentleya o wartości co najmniej 200 tys. zł, akty notarialne nabycia dwóch nieruchomości o wartości ok. 2 mln zł, broń gazową oraz specjalistyczne urządzenia do krypto-walut. – Zabezpieczone „leki” zbadamy, czy były bezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego – zapowiada prokurator Teluk. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: