Nielegalnie udostępniał programy telewizyjne. 33-latek odpowie za sharing

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przerwali proceder  nielegalnego udostępniania programów płatnych platform cyfrowych. Zorganizował go 33-letni mieszkaniec gminy Horyniec Zdrój. 

 

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie dowiedzieli się, że 33-latek nielegalnie udostępnia „klucze” z karty abonenckiej, a tym samym nielegalnie rozsyła sygnał telewizyjny płatnej platformy cyfrowej. To metoda tzw. „sharingu”.

11 września br. rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z komendy w Lubaczowie ujawnili kilkanaście osób powiązanych z „sharingiem”. Zabezpieczyli u nich przerobione dekodery, których posiadanie jest zabronione. 

Z ustaleń policjantów wynika, że z „usług” 33-latka korzystało 35 odbiorców, którzy logowali się do serwera sharingowego i udostępniano im sygnał płatnych telewizji satelitarnych. 

Policja twierdzi, że zarówno 33-latek, jak i osoby, które pobierały sygnał telewizji będą odpowiadać za złamanie Ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ewelina Wrona z KWP w Rzeszowie mówi, że to już kolejna w tym roku sprawa dotycząca „sharingu”, który przerwali policjanci do walki z cyberprzestępczością. 

– W 2018 roku ustalili kilkudziesięciu sprawców związanych z nielegalnym udostępnianiem i odbieraniem sygnału płatnych telewizji cyfrowych, zabezpieczyli jednocześnie wykorzystywane do tego serwery i dekodery – dodaje Ewelina Wrona.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama