Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej
Reklama

Materiały wybuchowe, kilka kilogramów prochu i amunicję oraz ponad 20 pocisków artyleryjskich ujawnili kolbuszowscy policjanci. Zatrzymali 21-letniego mężczyznę. Wpadł, bo reklamował się w internecie. 

Kolbuszowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Nowej Dębie sprawdzali ogłoszenia na jednym z portali, w których sprzedający oferował amunicję pozbawioną cech bojowych.

Funkcjonariusze ustalili, że ogłoszenie umieszczał mieszkaniec Woli Raniżowskiej. W poniedziałek, 27 stycznia, pojechali do 21-latka, który – jak twierdzi policja – oświadczył, że posiada akcesoria militarne z czasów II wojny światowej, które znalazł lub zakupił.

– W budynku gospodarczym na terenie posesji oraz w niezamieszkałym budynku obok, funkcjonariusze ujawnili m.in. materiały wybuchowe, kilka kilogramów prochu i amunicję oraz ponad 20 pocisków artyleryjskich – poinformowała kom. Jolanta Skubisz-Tęcza z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. 

Na miejscu znaleziska pracowali pirotechnicy z patrolu saperskiego z jednostki w Nisku, funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Rzeszowie, którzy zabezpieczyli pociski i materiały wybuchowe.

21-latek  został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Niebezpieczne materiały zostaną zneutralizowane. – Za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych grozi do 8 lat pozbawienia wolności – przypomina kom. Skubisz-Tęcza. 

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: