Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się dystrybucją papierosów nielegalnie wyprodukowanych na Ukrainie.

Jak poinformowała podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie, w ręce policjantów we wtorek wpadli 41-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego i 52-latek ze Śląska. Obaj zostali zatrzymani na polecenie Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, która od dawna rozpracowuje grupę przestępczą, zajmującą się handlem nielegalnymi papierosami.

W głównej sprawie zarzuty przedstawiono pięciu osobom: obywatelowi Ukrainy i czterem osobom z Podkarpacia i Śląska. Zatrzymanie teraz 41-latka i 52-latka jest „odpryskiem” tego postępowania. Obaj mężczyźni, jak twierdzą śledczy, zajmowali się dystrybucją papierosów, które produkowano w nielegalnej fabryce na Ukrainie. 

Przestępcza działalność mężczyzn, których namierzono dzięki kontroli operacyjnej, doprowadziła do strat Skarbu Państwa w wysokości ponad miliona złotych. – Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych. Po przesłuchaniu i złożeniu wyjaśnień, dobrowolnie poddali się karze – dodaje podinsp. Marta Tabasz-Rygiel. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Karę z podejrzanymi uzgodnił prokurator. – To grzywny po 3000 zł dla obu mężczyzn i zwrot uzyskanych przez nich korzyści majątkowych – ok. 60 tys. zł. Jeszcze w tym tygodniu wyślemy do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyznom wraz z wnioskiem o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy – mówi Jacek Staszczak, szef przemyskiej prokuratury. 

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama