Zdjęcie: KAS

Pięć automatów do gier w jeden dzień, a na drugi siedem zabezpieczyli w rzeszowskich lokalach funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego. Właścicielom automatów grożą wysokie kary finansowe.  

Pierwszych pięć automatów do gier hazardowych bez wymaganej koncesji funkcjonariusze KAS zatrzymali w Rzeszowie w minioną niedzielę. Rzeszowska Izba Administracji Skarbowej nie ujawnia, gdzie dokładnie znajdowały się urządzenia. Oprócz automatów, funkcjonariusze KAS zabezpieczyli także gotówkę – ok. 2000 zł. 

Dzień później, w poniedziałek, przedstawiciele skarbówki zatrzymali w Rzeszowie siedem kolejnych nielegalnych automatów. I w tym przypadku zabezpieczyli pieniądze z nielegalnego biznesu – ponad 29 tys. zł. Jak poinformowała Edyta Chabowska, rzecznik IAS w Rzeszowie, w obu tych sprawach wszczęte zostały postępowania karno-skarbowe.

Od początku 2018 roku funkcjonariusze KAS na Podkarpaciu zatrzymali już łącznie 471 nielegalnych automatów do gier hazardowych. W całym 2017 roku takich urządzeń zabezpieczono 576, wszczęto 245 postępowań karno-skarbowych i 435 postępowań administracyjnych. Wysokość nałożonych kar to ponad 5,7 mln zł. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nielegalny hazard na automatach zagrożony jest wysokimi karami finansowymi. Tylko za jeden automat bez koncesji można dostać karę w wysokości aż 100 tys. zł. Ponadto grozi za to grzywna i do lat trzech lat więzienia. Obie te kary mogą być też zastosowane łącznie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama