Reklama

Dwóch myśliwych zatrzymali przemyscy policjanci. Mężczyźni odpowiedzą za nielegalny odstrzał dwóch dzików. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

[Not a valid template]

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na zalesionym terenie Przemyśla. Policjanci zostali powiadomieni, że dwaj mężczyźni skłusowali zwierzynę łowną. Funkcjonariusze na miejscu zauważyli samochód, w którym najprawdopodobniej były przewożone martwe zwierzęta.

Policjanci ustalili okoliczności zdarzenia. Ojciec i syn, którzy są myśliwymi, postanowili zapolować. W swoim rejonie łowieckim niczego nie upolowali. W drodze powrotnej zauważyli na pobliskich polach dwa dziki. Ustrzelili je i przewieźli do miejsca, gdzie zwierzyna miała być oprawiona.

Tam, w trakcie wizji lokalnej, policjanci znaleźli fragmenty tusz zwierzęcych. Ujawnione ślady zostały przekazane do dalszych badań.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Przemyśla w wieku 49 i 29 lat. Usłyszeli zarzuty polowania w miejscu niedozwolonym. Okazało się bowiem, że teren gdzie doszło do ustrzelenia dzików, znajdował się w granicach miasta, w którym obowiązuje całkowity zakaz polowania.

Mężczyźni złamali przepisy prawa łowieckiego i odpowiedzą karnie. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: