Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Koncert Główny Europejskiego Stadionu Kultury 2019 w Rzeszowie odbędzie się bez zagranicznej gwiazdy – dowiedział się nieoficjalnie Rzeszów News. 

Koncert Główny ESK to najważniejsze wydarzenie rzeszowskiej odsłony Wschodu Kultury, która w tym roku odbędzie się w dniach 21-23 czerwca. Formuła koncertu na Stadionie Miejskim była taka, że koncert zaczynał się od występu polskiego artysty, który na przestrzeni ostatniego roku zrobił duży skok w swojej artystycznej twórczości.

Potem na potężnej scenie można było obejrzeć muzyczne kolektywy, a na deser był koncert zagranicznej gwiazdy. W tamtym roku wystąpił brytyjski wokalista FINK. W organizację koncertu ESK włączone jest miasto Rzeszów wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z podlegającym mu Narodowym Centrum Kultury. 

W 2018 roku budżet ESK wynosił 3 mln zł, z czego 2 mln zł wykładało MKiDN, 1 mln zł przekazywało miasto Rzeszów. Do tegorocznego ESK pozostał miesiąc, dotychczas podano część kulturalnych atrakcji z ponad 40 wydarzeń, jakie będą na Wschodzie Kultury. O Koncercie Głównym ESK (21 czerwca) na razie jest cisza. 

Według naszych nieoficjalnych informacji podczas ESK 2019 nie będzie zagranicznej gwiazdy. – Ministerstwo obcięło pieniądze na organizację koncertu, na tyle, że nie da się ściągnąć zagranicznego artysty – mówią nasze źródła w Urzędzie Miasta w Rzeszowie.

– Kolektywy muzyczne będą, a wśród polskich artystów wystąpią m.in. Natalia Kukulska i Natalia Szroeder. Ponadto, koncert, który poprzedzał kolektywy, będzie wydłużony z pół godziny do godziny. To będzie muzyczna “petarda” – dowiadujemy się w ratuszu. 

Nasze nieoficjalne informacje próbowaliśmy potwierdzić w Urzędzie Miasta w Rzeszowie, w Ministerstwie Kultury oraz NCK. Nikt nie chciał jednak z nami na ten temat rozmawiać, tłumacząc, że wszystkie szczegóły tegorocznego ESK będą podane na konferencji prasowej, która ma się odbyć pod koniec maja. Budżetu ESK 2019 też na razie nie ujawniono.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: