Zdjęcie: Urząd Miasta Warszawa
Reklama

Wielki budzik, odliczający czas do wyborów, w piątek (6 października) pojawi się na rzeszowskim Rynku. To część akcji „Nie śpij, bo Cię przegłosują”. 

Rzeszów włączył się do ogólnopolskiej kampanii profrekwencyjnej, która trwa od 15 września. Zachęca Polaków, by 15 października wzięli udział w wyborach parlamentarnych. Symbolem akcji jest wielki budzik, który odmierza czas do wyborów.

Budzik był już m.in. w Białymstoku, Wrocławiu i Poznaniu. W najbliższy piątek pojawi się w Rzeszowie – na Rynku, na Skwerze Kultury. Będzie przypominał rzeszowianom hasło, znane z przełomowych wyborów roku 1989: „Nie śpij, bo Cię przegłosują”.

Frekwencji nie udało się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 roku wyniosła ponad 70 proc. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc. Polaków. Potem było już tylko gorzej. Cztery lata temu frekwencja wyniosła 61,74 proc., na Podkarpaciu – 58,57 proc. 

– Obowiązkiem każdego z nas jest korzystanie z przywileju, jakim jest możliwość oddania głosu za wizją Polski najbliższą naszym oczekiwaniom i przekonaniom – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który zachęca do udziału w wyborach. 

Budzik na rzeszowskim Rynku o zbliżających się wyborach będzie przypominał do niedzieli, 8 października.

– Głosując biorę odpowiedzialność za mój kraj i jego przyszłość, za to, jaką rolę Polska będzie pełnić w Europie, jak będą wyglądały nasze relacje z sąsiadami, czy nasz kraj będzie się rozwijać czy też będzie trwał w marazmie – dodaje prezydent Fijołek.

Budzik na rzeszowskim Rynku o zbliżających się wyborach będzie przypominał do niedzieli, 8 października. 

Kampanię „Nie śpij, bo Cię przegłosują” wymyśliło miasto Gdańsk. Bardzo szybko dołączyły do niej miasta zrzeszone w Unii Metropolii Polskich, m.in. Rzeszów. W inicjatywę angażują się też osoby ze świata nauki, kultury, dziennikarstwa czy organizacji pozarządowych.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama