Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 19-letni kierowca volkswagena zatrzymany przez policjantów na jednej z kolbuszowskich ulic. W samochodzie mężczyzna przewoził konopie indyjskie.

Funkcjonariusze z kolbuszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena na ul. Narutowicza w Kolbuszowej. Kierujący pojazdem 19-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego został przebadany na stan trzeźwości. Alkomat wskazał 0,58 promila alkoholu w jego organizmie. A u 21-letniego pasażera volkswagena 0,88 promila.

Policjanci zwrócili uwagę na charakterystyczny zapach wydobywający się pojazdu, podobny do zapachu konopi. Kontrola samochodu potwierdziła ich podejrzenia. W samochodzie znajdowały się liście konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli narkotyki oraz zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy.

Młody mężczyzna został przez mundurowych doprowadzony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość środków odurzających. Stamtąd trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i kierowania pojazdem po pijanemu.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama