Stop klatka z nagrania kamery
Reklama

21 uderzeń rzeźnickim tasakiem w szybę nie wystarczyło mężczyźnie, by włamać się do salonu jubilerskiego “Nobleer” przy ulicy Kościuszki w Rzeszowie. 

Nagranie, jak niedoszły złodziej, próbuje sforsować 3-centymetrową kuloodporną szybę, opublikował na Facebooku Robert Harasymowicz, właściciel “Nobleera”. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godz. 2:00 w nocy. Sprawca prawdopodobnie wiedział, że w obrębie salonu jubilerskiego jest monitoring. Na głowie, dla niepoznaki, miał perukę.

Mężczyzna zadał 21 uderzeń tasakiem w szybę. Próbował wykorzystać 20-centymetrową lukę między roletą a podłożem. Już po pierwszym uderzeniu sprawca wiedział, że nie będzie miał łatwego zadania, bo tasak wypadł mu z rąk. 

– Roleta znajduje się między szybą a wyrobami jubilerskimi. Zawsze ją spuszczamy o 22:00 i odsłania się ona następnego dnia o 8:00. Gdyby sprawca sforsował szybę, mógłby sięgnąć ręką po zegarki marki Michael Kors, które znajdowały się na dolnych półkach. Było ich ok. 20. Jeden zegarek kosztuje 1000 zł – mówi nam Robert Harasymowicz. 

Na szczęście mężczyzna odszedł z pustymi rękami, gdy się zorientował, że nie jest w stanie przebić grubej szyby. Właściciel “Nobleera” szacuje, że wymiana uszkodzonej kuloodpornej szyby będzie kosztowała ok. 10 tys. zł. Robert Harasymowicz o zdarzeniu powiadomił policję, liczy też, że dzięki nagraniu uda się szybko namierzyć sprawcę. 


(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: