Reklama

Marta Niewczas nie jest już przewodniczącą Twojego Ruchu na Podkarpaciu. Odeszła także z partii.

Niewczas o swojej decyzji poinformowała w oświadczeniu, które przesłała do Rzeszów News. Zamieściła je także na swoim Facebooku.

„Bardzo się cieszę, że wreszcie rozstałam się z partią Twój Ruch. Członkostwo w niej przyniosło mi wiele strat moralnych i etycznych na co w dalszym ciągu nie mogłam sobie pozwolić. Działalność w niej była wbrew mojemu sumieniu. Jak partia działa, z kim walczy, kogo wspiera a kogo poniewiera, każdy widzi. Dziękuję za wsparcie i poparcie osobom, które mi zaufały i dalej ufają w mojej walce o lepszą Polskę” – napisała Marta Niewczas.

Marta Niewczas przewodniczącą Twojego Ruchu na Podkarpaciu została w listopadzie 2013 r. Podkreślała, że to jej pierwsza partia w życiu. W kwietniu tego samego roku została pełnomocnikiem regionalnym Europy Plus, inicjatywy powołanej przez Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego. Niewczas wtedy była radną Rzeszowa, należała do klubu SLD.

Po decyzji o wsparciu inicjatywy Europy Plus, Niewczas została wyrzucona z klubu SLD i straciła stanowisko wiceprzewodniczącej Rady Miasta Rzeszowa, które otrzymała z rekomendacji SLD.

Palikot już nie ma wizji?

W maju 2014 r. z listy Europy Plus – Twojego Ruchu na Podkarpaciu Niewczas startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – Marta ma charakter – mówił przed eurowyborami Palikot rekomendując kandydaturę Martę Niewczas.

– Wizję miał Jan Paweł II, wizję miał Nelson Mandela, wizję miała Margaret Thatcher, i tak naprawdę zrozumiałam rok temu, że wizję ma też Janusz Palikot i jego cała drużyna – mówiła Marta Niewczas.

Wybory jednak przegrała. Przegrała także walkę w listopadowych wyborach samorządowych. Na czas ich trwania powołała komitet Aktywny Rzeszów, który nie wszedł do Rady Miasta Rzeszowa.

Niewczas kandydowała również na prezydenta Rzeszowa. Z czwórki kandydatów osiągnęła najsłabszy wynik. Otrzymała tylko 4 procent głosów. W ostatnich miesiącach o Twoim Ruchu na Podkarpaciu mówiło się głównie z powodu konfliktu Marty Niewczas z działaczami partii, którzy masowo odchodzili z TR.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. W związku z naruszeniem dóbr osobistych pani Marty Niewczas przez Gazetę Wyborczą oddział w Rzeszowie oraz przez Pana Grzegorza Tereszkiewicza informuję, że został dzisiaj złożony pozew sądowy do Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Wszystkie kłamstwa, które zostały napisane zostaną wyjaśnione na drodze sądowej. Zadośćuczynienie zostanie przekazane na rzecz Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

  2. Trzeba mieć tupet albo być faktycznie ograniczonym umysłowo aby pisać takie rzeczy. Istniałaś tylko dzięki SLD. Kolejne kadencje w radzie miasta zawdzięczasz szyldowi SLD a nie swojej pracy. Cały czas bredzisz o jakiejś drużynie a to właśnie Ty zostawiłaś swoją drużynę w SLD na lodzie i widząc możliwości zdobycia mandatu do euro parlamentu przeskoczyłaś do Palikota. Dostałaś wolną rękę do działań bo wszyscy myśleli, że wraz z przyjściem przyprowadzisz wielu wartościowych ludzi. Palikot zachwycił się tak Twoją osobą, że usuwał z twojej drogi ludzi którzy Ci nagle przeszkadzali. Lansowali Cię na każdym kroku! Ty śmiesz pisać o stratach moralnych i etycznych? A jak spojrzysz w oczy ludziom których sama zniszczyłaś bo byli od Ciebie lepsi? Twoja kampania nie miała żadnego programu tym bardziej walki o – lepszą Polskę – jak sama piszesz a tylko skupiała się na atakowaniu innych kandydatów. Poziom Twoich wypowiedzi był fatalną wizytówką jakich doktorów kształcimy na Uniwersytecie Rzeszowskim. Twoja porażka u Palikota potwierdza, że nie masz charyzmy a jedyną wartością jaka pozwalała Ci funkcjonować w polityce był szyld SLD.

  3. Dzisiaj Palikot był w Rzeszowie obok hali targowej. Pewnie spotkał się ze Matą i powiedział jej wprost – jak się nie boisz i masz jaja to odejdz

  4. Zasłynęła tym że chciała w czasach wolnego rynku ograniczeń w połączeniach dla Polskiego Busa. Się temu pani pomyliło i ma co chciał?

  5. Dlaczego wszędzie rozpowszechniane są zasadą “kopiuj wklej” nieprawdziwe informacje , że Pani Przewodnicząca zrezygnowała? Należy zrozumieć, że ona została zdjęta z funkcji z uwagi na to, że doszczętnie rozwaliła struktury podkarpacia, tworząc same konflikty i nie robiąc dosłownie nic z misją. To oświadczenie to stek bzdur, który dyplomatycznie ma zbudować mylny odbiór stanu faktycznego. Palikot to mądry facet, który ma dużo świetnych rozwiązań dla Polski niestety wizerunkowo partię podciągnięto tylko pod dwa negatywne aspekty (błąd).

Comments are closed.