Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie umożliwi swoim studentom i absolwentom udział w stażach w najważniejszej organizacji rynku lotniczego na świecie. Uczelnia zakwalifikowała się do programu organizowanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz International Civil Aviation Organization.

– Szansa stoi przed studentami i absolwentami kierunku Aviation Management – mówi Michał Nędza z WSIiZ, koordynator ds. staży w ICAO (Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego).

Zapewnia, że to świetna szansa na wzbogacenie doświadczenia dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w branży transportu lotniczego. – To najważniejsza jednostka ustawodawcza w światowym lotnictwie. Jest odpowiedzialna m.in. za bezpieczeństwo lotnicze oraz przyznawanie niezbędnych certyfikatów – zaznacza Nędza.

„Nieocenione doświadczenie”

Uczestnicy staży będą mogli odbyć je w wybranych działach organizacji, które zajmują się odpowiednio: Bezpieczeństwem lotniczym; Nawigacją powietrzną oraz jej efektywnością; Monitoringiem bezpieczeństwa; Analizami ekonomicznymi rynku transportu lotniczego, a także Certyfikacjami i licencjonowaniem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– To będzie dla nich nieocenione doświadczenie – podkreśla Michał Nędza.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest jedyną uczelnią w Polsce, która oferuje studia na kierunku Aviation Management w całości w języku angielskim. Zajęcia prowadzone są przez międzynarodowych ekspertów z dziedziny zarządzania lotnictwem m.in. z Niemiec, Kanady czy Wielkiej Brytanii. Sam proces kształcenia kładzie bardzo duży nacisk na praktyczność realizowanych zajęć. Partnerem kierunku jest Lufthansa.

Studia te zostały uruchomione 5 lat temu z funduszy unijnych w ramach projektu „Do kariery na skrzydłach – studiuj Aviation Management”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama