Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Przedłużenie terminu przyjmowania ofert nie pomogło. Żadna firma nie zgłosiła się do przebudowy czterech skrzyżowań w Rzeszowie. Przetarg będzie powtórzony. 

Pod koniec sierpnia br. miasto ogłosiło przetarg na przebudowę czterech ważnych skrzyżowań w Rzeszowie: alei Powstańców Warszawy i Sikorskiego, Wyzwolenia i Okulickiego, Piłsudskiego i Cieplińskiego oraz Niepodległości i Armii Krajowej.

Postępowanie, niestety, zakończyło się fiaskiem. Pomimo przekładania terminu otwarcia ofert z 25 września na 2 października, żadna firma nie chciała się zabrać za przebudowę chociażby jednego skrzyżowania. – Postępowanie chcemy powtórzyć jeszcze w październiku – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Drogowcy chcą, by na skrzyżowaniu alei Wyzwolenia z ul. Okulickiego powstały dodatkowe pasy do skrętu z Wyzwolenia w Okulickiego i odwrotnie oraz prawoskręt z ul. Osmeckiego w Wyzwolenia.

Z kolei na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego (rondo Dmowskiego) planuje się budowę prawoskrętów od strony Piłsudskiego w kierunku Cieplińskiego oraz od Piłsudskiego w kierunku ul. Marszałkowskiej. Na tym skrzyżowaniu mają być też przebudowane chodniki, ścieżki rowerowe oraz sygnalizacja świetlna. 

Modernizacja skrzyżowania al. Powstańców Warszawy i Sikorskiego przewiduje zaś budowę prawoskrętu w kierunku Sikorskiego, ścieżki rowerowej i wymianę chodnika. Prawoskręt ma też powstać od al. Niepodległości w kierunku al. Armii Krajowej. 

Miasto szacuje, że na przebudowę wszystkich czterech skrzyżowań wyda ponad 10 mln zł. 85 proc. kosztów inwestycji ma być sfinansowanych z funduszy unijnych. Plan zakłada, że przebudowa skrzyżowań zakończy się w 2020 roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

12 KOMENTARZE

  1. Z tego co pamiętam to jak wprowadzali ” inteligentny system komunikacyjny ” to przebudowywali skrzyżowanie Piłsudskiego z Cieplińskiego robiąc tam śluzy dla autobusów. Nie mogli wówczas dodać kolejne prawoskręty ? Wykonał by ten sam wykonawca. A tak ” czekaj Tadku latka “

  2. Ratusz powinien powołać miejską spółkę drogową i jej takie drobne prace bez przetargu zlecać. Żadna firma nie jest zainteresowana i nie będzie kilkuset metrami drogi gdy w Polsce i również na Podkarpaciu roboty idące w dziesiątki km i co za tym idzie większe pieniądze do zarobienia niż takie śmieszne kawałeczki.

    Ile będzie jeszcze przetargów unieważnionych i powtarzanych nim to ktoś zrozumie?

  3. Najpierw muszą podobno dorobić windy zewnętrzne do hotelu galeri Rzeszów (city center)bo w razie pożaru np na salach wykładowych nikt nie będzie miał szans bezpiecznie opuścić obiekt.Jak dobudują zewnętrzne windy to będą prawie zwisały nad droga publiczna i o prawo-skręcie czy o dodatkowym pasie drogi trzeba zapomnieć.

  4. prawoskręt z marszałkowskiej w piłsudskiego!!! zadanie dla tedexadeveloopera dr honorisa. Przez podcienia galeryji rzeszuf. To jedno z ostatnich stadium projektowania stolicy imitacji.

Comments are closed.