Zdjęcie: Pixabay

Księża-wolontariusze wychodzą po raz piąty w Rzeszowie naprzeciw oczekiwaniom wiernych. Tym razem będą spowiadać w trzech kościołach w Wielką Środę (28 marca) przez całą noc.

W Wielką Środę (28 marca) odbędzie się kolejna Noc Konfesjonałów. W akcji biorą udział trzy rzeszowskie kościoły: św. Stanisława i św. Wojciecha (fara, plac Farny 5), św. Józefa (ul. Partyzantów 38) i św. Jadwigi Królowej (akademicki, al. Rejtana 21). Spowiadać się będzie można w godz. 21:00-6:00.

„W kościele św. Jadwigi i w kościele św. Józefa będzie jednocześnie spowiadać 3 księży, natomiast w kościele farnym – 4 księży. W sumie, podczas 6 dyżurów trwających półtorej godziny, będzie zaangażowanych 60 duchownych” – poinformowała kuria diecezji rzeszowskiej.

Noc Konfesjonałów to akcja religijno-społeczna, ponieważ księża-spowiednicy biorą w niej udział dobrowolnie, jako wolontariusze. To wydarzenie dedykowane przede osobom, które często pracują do późna, wracają na święta do domu z zagranicy i w ciągu dnia nie mają czasu, dlatego też kapłani wychodzą im naprzeciw.

Nocna spowiedź cieszy się dużym zainteresowaniem wielu rzeszowian. W Rzeszowie będzie to już 5. edycja Nocy Konfesjonałów, w Polsce zaś 9.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Noc…” w Rzeszowie po raz pierwszy odbyła się w 2014 r. tylko w Bazylice Ojców Bernardynów i wówczas przerosła oczekiwania organizatorów. Kolejka ciągnęła się na zewnątrz, wzdłuż murów Bazyliki, przez kilkadziesiąt metrów.

Pomysłodawcą całej akcji jest ks. Grzegorz Adamski ze Szczecina, ogólnopolski koordynator Nocy Konfesjonałów. Warto dodać, że nocną spowiedź może w swojej parafii zorganizować każdy ksiądz, niezależnie od terminów, które w kościele zostały wyznaczone odgórnie.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama