Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Dwie rzeszowskie księgarnie dołączyły do trzeciej edycji ogólnopolskiej Nocy Księgarń, która odbędzie się 22 października.

Noc Księgarń to ogólnopolski festiwal księgarń i czytelników, który wspólnie z księgarniami organizuje dystrybutor książek OSDW Azymut. Jak co roku w październiku branża księgarska jednoczy siły, aby wspólne zorganizować wielkie święto księgarstwa.

W III Nocy Księgarń weźmie udział 120 księgarń, zaplanowano ok. 100 wydarzeń z udziałem kilkudziesięciu gości. Będą spotkania, debaty, warsztaty, koncerty. Ponadto 22 października będzie można kupić książki z przyjaznych cenach.

Do Nocy Księgarń dołącza także Rzeszów, dwie księgarnie: Nova przy ul. Kościuszki 4 oraz Świętego Pawła przy ul. Jagiellońskiej 1. W Novej Noc Księgarń rozpocznie się o 18:00 spotkaniem z Kicią Kocią dla dzieci połączone z czytaniem książek, zabawami i konkursem.

O godz. 20:00 w Novej rozpocznie się zaś spotkanie z autorami książki „Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Nocny pociąg” (Wydawnictwo Znak). Poza tym, w godzinach 18:00-21:00 w księgarni będzie można kupić książki z 25-procentowym rabatem. 

W przypadku księgarni Świętego Pawła, tam Noc Księgarń odbędzie się dzień wcześniej, 21 października. Księgarnia też będzie będzie czynna od godz. 18:00 do 21:00. Na wybrane książki, w tym m.in. z wydawnictwa Edycji Św. Pawła będą 15-procentowe rabaty.

Będziecie też mogli kupić książki „w ciemno” z Edycji Św. Pawła. Na czytelników czekać będzie także stoisko z „Tanią książką”.

Pełny program Nocny Księgarń 2021 znajdziecie na stronie www.nocksiegarn.pl. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: