Zdjęcie: Muzeum – Zamek w Łańcucie

Po raz pierwszy w historii łańcuckiego Muzeum, Noc Muzeów zaplanowano także na wcześniejsze godziny. Turyści mogą wziąć udział w pokazach w Storczykarni.

Muzeum – Zamek w Łańcucie Noc Muzeów zaplanowało na 2 maja, tak, by turyści w ogólnopolskim terminie wydarzenia, skorzystali z oferty również innych placówek kultury. Tym razem w muzeum na zwiedzających czekają atrakcje w dwóch miejscach. W ciągu dnia w Storczykarni odbędą się „Prezentacje właściwych metod pielęgnacji storczyków”.

– Pracownicy na co dzień zajmujący się orchideami, w praktyce zaprezentują publiczności, jak najlepiej o nie zadbać, tak, aby zachwycały swoją urodą – zapowiada Joanna Garbulińska-Charchut z łańcuckiego muzeum.

Pokazy w Storczykarni odbędą się o godz. 10:00, 12:00 i 14:00. Jeden pokaz potrwa około pół godziny. Będzie można wziąć w nim wziąć udział w ramach biletu uprawniającego do obejrzenia ekspozycji Storczykarni (12 zł – bilet normalny, 8 zł – bilet ulgowy).

Od 18:00 muzeum zaprasza na spacer po ekspozycji I piętra Zamku. W tym roku w blasku żyrandoli można obejrzeć wystawę czasową XVII-wiecznej porcelany, podarowanej przez cesarza Chin królowi Janowi III Sobieskiemu. Później serwis był własnością Czartoryskich i pochodząca z tego rodu księżna Izabella, przywiozła go do Łańcuta.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– W 1944 r. porcelana została ewakuowana z rezydencji przez ostatniego ordynata. W zeszłym roku wspomniane dzieła sztuki powróciły do Zamku po 78 latach nieobecności – przypomina Joanna Garbulińska-Charchut. 

Nocny spacer po reprezentacyjnych zamkowych wnętrzach będzie możliwy od godz. 18:00 do 22:00 (ostatnie wejście). Bilety wstępu w cenie 1 zł do kupienia w zamkowej Sieni. W Noc Muzeów zwiedzanie odbywa się bez audioprzewodników. Obowiązują limity wejść. Poruszanie się po Parku Wewnętrznym jest możliwe wyłącznie po wyznaczonej trasie.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama