Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Low Roar
Reklama

Low Roar, czyli Ryan Karazija, oraz Daniel Spaleniak, jeden z najbardziej charakterystycznych, rodzimych songwriterów, zagrają 19 listopadzie w Teatrze Maska w Rzeszowie. W środę ruszyła sprzedaż biletów. 

Ryan Karazija w wywiadach powtarza, że wszystkie albumy które stworzył są maksymalnie osobiste. Jego dreampopowe kompozycje doskonale oddają klimat tak popularnej w Polsce muzyki islandzkich zespołów. Grał koncerty na całym świecie, w tym amerykańską trasę u boku Hoziera. Low Roar wystąpi 19 listopada w Teatrze Maska w Rzeszowie. Jego koncert poprzedzi Daniel Spaleniak.

Ryana Karazija, z pochodzenia Amerykanin, wybrał Islandię, jako kraj zamieszkania i dalszej twórczości. Kilka lat temu Reykjavik zamienił na Warszawę, w której jak sam przyznaje – zakochał się. Ma na swoim koncie trzy świetnie przyjęte albumy, nad którymi pracował z legendarnym Andrew Schepsem, zdobywcą Grammy za płytę „21” Adele oraz współtwórcą sukcesu Beyonce, Manu Chao, Lady Gagi, Red Hot Chili Peppers, U2, The Gossip i wielu innych.

Brzmienie Low Roar zbudowane jest z łagodnych, rozmytych dźwięków i nastroju melancholii. To muzyka niezwykle poruszająca i hipnotyzująca, daleka od tandetnej ckliwości i przesłodzenia. Ryan prezentuje podobny poziom wrażliwości charakterystyczny dla artystów takich jak Thom Yorke, Bright Eyes czy Sigur Rós.

Zdjęcie: Facebook.com / Daniel Spaleniak

Z kolei Daniel Spaleniak lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers”, to już dziś jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat, dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych.

Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym jego piosenkę „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym serialu kryminalnym „Elementary”, a „Why” w popularnej produkcji „The Path”. Spaleniak zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu 2016 nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

Bilety w cenie 39 zł można kupować od środy 7 listopada w siedzibie Estrady Rzeszowskiej oraz na www.ekobilet.pl; w dniu koncertu bilety w cenie 49 zł. Koncert rozpocznie się o 19:00.

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.