Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Służby energetyczne usunęły awarię prądu, do której doszło w sobotnią noc w Rzeszowie. Prądu nie miało ponad 300 odbiorców. 

O awarii informowali nas Czytelnicy Rzeszów News. – Nie ma prądu na ulicy Krakowskiej i wszystkich jej bocznych ulicach. Wszystkie stacje paliw są zamknięte przez brak prądu – napisała do nas pani Izabela. 

– Awaria oświetlenia ulicznego na osiedlu Baranówka. Strasznie ciemno – dodawał pan Dominik.

Energetycy potwierdzali. Dzwoniąc na numer alarmowy pogotowia energetycznego automatyczna sekretarka informowała, że przerwy w dostawie prądu dotyczą ulic: ks. Jałowego, Wyspiańskiego, Sportowej i okolic.

– Lokalizujemy awarię. Awaria potrwa do godz. 1:30 w nocy – słyszeliśmy w PGE Dystrybucja Rzeszów.

Mieszkańcy osiedla Baranówka skarżyli się, że w PGE nie przyjmują ich zgłoszeń i są odsyłani do Urzędu Miasta.  – W Straży Miejskiej twierdzą, że to zadanie PGE i tak w kółko, a my mieszkańcy boimy się o swoje bezpieczeństwo – przekazywał nam pan Dominik. 

Na naszym Facebooku Czytelnicy pisali o awariach prądu na kolejnych rzeszowskich ulicach. “Brak prądu koło kościoła Bernardynów. Nie świeci al. Cieplińskiego, nie działają światła koło Hotelu Rzeszów” – twierdził pan Hubert.

Prądu nie mieli też mieszkańcy ulic Broniewskiego, Pleśniarowicza, Kościelnej, Strzelniczej i Króla Augusta, Krajobrazowej, Witosa, Staroniwskiej i Panoramicznej. Ciemno było również na obwodnicy. 

Awaria prądu miała kolejne konsekwencje. – Mieszkam na ulicy Sportowej. Od kiedy nie ma prądu, nie ma też wody – informowała nas pani Izabela, od której otrzymaliśmy krótki film. 

Łukasz Boczar, rzecznik PGE Dystrybucja Rzeszów, ok. 1:30 w nocy poinformował nas, że służby energetyczne usunęły awarię tuż przed 1:00.

– Ok. godz. 23:15 na ulicy Wyspiańskiego został uszkodzony podziemny kabel średniego napięcia, co spowodowało, że napięcia nie było w ośmiu stacjach transformatorowych. Przez ok. 1,5 godziny energii elektrycznej nie było u około 320 odbiorców. Awaria została już usunięta – powiedział Rzeszów News Łukasz Boczar. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.