Screen z nagrania
Reklama

– To niezgodne z obowiązującymi przepisami – twierdzi rzeszowska policja, oceniając zachowanie młodych ludzi, którzy w weekend w nocy na rondzie przy ul. Sokoła… tańczyli salsę. 

Nasz tekst na temat kilkunastu par tańczących salsę na rondzie w pobliżu Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie wywołał ogromną liczbę reakcji na naszym Facebooku. „Rewelacja. Brawo za inicjatywę!”, „Trzeba to powtórzyć”, „I za to kocham Rzeszów!” -komentowali nasi Czytelnicy. 

Nie wszystkim salsa na rondzie jednak przypadła do gustu. „Powinni dostać mandaty”, „A gdzie policja? Przecież to niebezpieczne!” – zwracają uwagi internauci.

O ocenę „zabawy” młodych ludzi na rondzie zapytaliśmy Komendę Miejską Policji w Rzeszowie. W jej imieniu wypowiedział się mł. asp. Tomasz Drzał z Wydziału Prewencji. Poniżej treść. 

To wykroczenie w ruchu drogowym

Zachowanie przedstawione na filmie jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. Pomimo, iż jak wynika z nagrania, osoby te nie spowodowały realnego zagrożenia w ruchu drogowym, musiały wcześniej wejść na tę część drogi, tym samym naruszyły przepisy dotyczące obowiązku korzystania przez pieszych z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku z pobocza, za co może być nałożony mandat karny w wysokości 50 zł.

Zdarzenie, o którym mowa nie miało charakteru imprezy zorganizowanej, było spontaniczne i nie przejawiało zachowań chuligańskich, więc można je jedynie rozpatrywać pod kątem popełnienia wykroczenia w ruchu drogowym.

Pomimo, iż to konkretne zdarzenie nie spowodowało realnych zagrożeń, Policja nie popiera tego typu inicjatyw i zachowań, gdyż są one niezgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi.

W przypadku chęci zorganizowania tego typu imprezy, winno być to zgłoszone w odpowiednich instytucjach, a po uzyskaniu właściwej zgody, część drogi, na której odbywa się wydarzenie powinna zostać czasowo wyłączona z ruchu.

Mł. asp. Tomasz Drzał 

Wydział Prewencji KMP w Rzeszowie

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

21 KOMENTARZE

 1. Anonimowość w Internecie powinna być zabroniona, przynajmniej mielibyśmy świadomość z jakim człowiekiem mamy do czyniena na codzień.

  napisał Pan lub Pani atakimamkaprys

  co za ironia…

 2. Sex bez gumki też jest fajny, ale może nieść pewne skutki, tak samo z tańcami na rondzie, fajnie było, ale mogło się skończyć źle, np. mógł tamtędy jechać „zmęczony” pracownik służby zdrowia albo jakiś pasterz owieczek po wizycie parafialnej, kto wtedy winny?

 3. Jak by zgłosili to, i policja zabezpieczyła miejsce to tak, jak by lgbt szło i było zgłoszone to tez było by ok. Co by się stało jakby jakieś auto potrąciło tańczących? Trochę wyobraźni.

 4. Popieram tych młodych ludzi. Nie dajcie się stłamsić moherom!!!
  Jakby na tym rondzie katotaliban miał mszę z kibolami-faszystami, to by było OK?

 5. A co miał powiedzieć policja? Że fajnie, pochwala i zachęca? Muszą się wypowiadać w myśl obowiązujących przepisów. Taka praca. Nie znaczy to, że uczestnicy złapani na gorąco dostaliby te mandaty.
  A w komentarzach kwik jakie to opresyjne państwo.

 6. No jak to wszystko staneło na głowie a jeszcze jest kwik że to dobre – wow
  Ulica a na nim super rondo czy mini rądko ma inne przeznaczenie niż miejsce do wygibusów – jak sobie przypominam to np. W latach 70- tych to też tanczono no np.w Polańczyku na stołach kelnerki po północy robiły wygibusy dla prominentów z Warszawy a myśmy przygrywali
  Fakt – wygląda że miłość do tanczenia nie zginęła a i miejsca też mogą byc nietypowe : no teraz np.kolejna salsa na okrągłej antresoli nad Grunwaldzką np. A walce to by sie ładnie prezentowały na Kościuszki – od razu byłby test czy jest równo jak na stolnicy co ?

 7. Takie słownictwo świadczy o osobie i jej kulturze osobistej. Źdźbło w oku bliźniego widzisz lecz belki w swoim oku nie dostrzegasz.
  Anonimowość w Internecie powinna być zabroniona, przynajmniej mielibyśmy świadomość z jakim człowiekiem mamy do czyniena na codzień.

 8. Takie słownictwo świadczy o osobie i jej kulturze osobistej. Źdźbło w oku bliźniego widzisz lecz belki w swoim oku nie dostrzegasz.
  Anonimowość w Internecie powinna być zabroniona, przynajmniej mielibyśmy świadomość z jakim człowiekiem mamy do czyniena na codzień.

 9. spontaniczne inicjatywy gdzie młodzi ludzie z uśmiechem na twarzy bawią się w taki sposób są piękne natomiast prowokacyjne pełne nienawiści marsze pederastów i ich kontrmanifestacje (czy odwrotnie) psują wizerunek miasta.

 10. W tym całym syfie, zwanym polską demokracją, chodzi o to, by grupa cwaniaków, których ludzie w swej naiwności uczynili swoją władzą, mogła decydować, co wolno, a co nie. Tak więc spontan na niewiele znaczącym rondku jest wykroczeniem, natomiast blokowanie połowy czynnych jezdni w mieście na pielgrzymki, drogi krzyżowe, przejazd cyklistów, czy przemarsz Żydów – jest OK.

 11. Wiejskie bydło które które zasila Rzeszów albo w związku z dołączaniem wioch do miasta albo to przyjezdny wiejski syf. Obdarować bydło mandatami i po sprawie!

Comments are closed.