Screen z nagrania
Reklama

– To niezgodne z obowiązującymi przepisami – twierdzi rzeszowska policja, oceniając zachowanie młodych ludzi, którzy w weekend w nocy na rondzie przy ul. Sokoła… tańczyli salsę. 

Nasz tekst na temat kilkunastu par tańczących salsę na rondzie w pobliżu Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie wywołał ogromną liczbę reakcji na naszym Facebooku. “Rewelacja. Brawo za inicjatywę!”, “Trzeba to powtórzyć”, “I za to kocham Rzeszów!” -komentowali nasi Czytelnicy. 

Nie wszystkim salsa na rondzie jednak przypadła do gustu. “Powinni dostać mandaty”, “A gdzie policja? Przecież to niebezpieczne!” – zwracają uwagi internauci.

O ocenę “zabawy” młodych ludzi na rondzie zapytaliśmy Komendę Miejską Policji w Rzeszowie. W jej imieniu wypowiedział się mł. asp. Tomasz Drzał z Wydziału Prewencji. Poniżej treść. 

To wykroczenie w ruchu drogowym

Zachowanie przedstawione na filmie jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. Pomimo, iż jak wynika z nagrania, osoby te nie spowodowały realnego zagrożenia w ruchu drogowym, musiały wcześniej wejść na tę część drogi, tym samym naruszyły przepisy dotyczące obowiązku korzystania przez pieszych z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku z pobocza, za co może być nałożony mandat karny w wysokości 50 zł.

Zdarzenie, o którym mowa nie miało charakteru imprezy zorganizowanej, było spontaniczne i nie przejawiało zachowań chuligańskich, więc można je jedynie rozpatrywać pod kątem popełnienia wykroczenia w ruchu drogowym.

Pomimo, iż to konkretne zdarzenie nie spowodowało realnych zagrożeń, Policja nie popiera tego typu inicjatyw i zachowań, gdyż są one niezgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi.

W przypadku chęci zorganizowania tego typu imprezy, winno być to zgłoszone w odpowiednich instytucjach, a po uzyskaniu właściwej zgody, część drogi, na której odbywa się wydarzenie powinna zostać czasowo wyłączona z ruchu.

Mł. asp. Tomasz Drzał 

Wydział Prewencji KMP w Rzeszowie

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

21 KOMENTARZE

 1. Sex bez gumki też jest fajny, ale może nieść pewne skutki, tak samo z tańcami na rondzie, fajnie było, ale mogło się skończyć źle, np. mógł tamtędy jechać “zmęczony” pracownik służby zdrowia albo jakiś pasterz owieczek po wizycie parafialnej, kto wtedy winny?

  • Jak by zgłosili to, i policja zabezpieczyła miejsce to tak, jak by lgbt szło i było zgłoszone to tez było by ok. Co by się stało jakby jakieś auto potrąciło tańczących? Trochę wyobraźni.

 2. A co miał powiedzieć policja? Że fajnie, pochwala i zachęca? Muszą się wypowiadać w myśl obowiązujących przepisów. Taka praca. Nie znaczy to, że uczestnicy złapani na gorąco dostaliby te mandaty.
  A w komentarzach kwik jakie to opresyjne państwo.

 3. No jak to wszystko staneło na głowie a jeszcze jest kwik że to dobre – wow
  Ulica a na nim super rondo czy mini rądko ma inne przeznaczenie niż miejsce do wygibusów – jak sobie przypominam to np. W latach 70- tych to też tanczono no np.w Polańczyku na stołach kelnerki po północy robiły wygibusy dla prominentów z Warszawy a myśmy przygrywali
  Fakt – wygląda że miłość do tanczenia nie zginęła a i miejsca też mogą byc nietypowe : no teraz np.kolejna salsa na okrągłej antresoli nad Grunwaldzką np. A walce to by sie ładnie prezentowały na Kościuszki – od razu byłby test czy jest równo jak na stolnicy co ?

 4. Takie słownictwo świadczy o osobie i jej kulturze osobistej. Źdźbło w oku bliźniego widzisz lecz belki w swoim oku nie dostrzegasz.
  Anonimowość w Internecie powinna być zabroniona, przynajmniej mielibyśmy świadomość z jakim człowiekiem mamy do czyniena na codzień.

 5. spontaniczne inicjatywy gdzie młodzi ludzie z uśmiechem na twarzy bawią się w taki sposób są piękne natomiast prowokacyjne pełne nienawiści marsze pederastów i ich kontrmanifestacje (czy odwrotnie) psują wizerunek miasta.

 6. W tym całym syfie, zwanym polską demokracją, chodzi o to, by grupa cwaniaków, których ludzie w swej naiwności uczynili swoją władzą, mogła decydować, co wolno, a co nie. Tak więc spontan na niewiele znaczącym rondku jest wykroczeniem, natomiast blokowanie połowy czynnych jezdni w mieście na pielgrzymki, drogi krzyżowe, przejazd cyklistów, czy przemarsz Żydów – jest OK.

  • Takie słownictwo świadczy o osobie i jej kulturze osobistej. Źdźbło w oku bliźniego widzisz lecz belki w swoim oku nie dostrzegasz.
   Anonimowość w Internecie powinna być zabroniona, przynajmniej mielibyśmy świadomość z jakim człowiekiem mamy do czyniena na codzień.

   • Anonimowość w Internecie powinna być zabroniona, przynajmniej mielibyśmy świadomość z jakim człowiekiem mamy do czyniena na codzień.

    napisał Pan lub Pani atakimamkaprys

    co za ironia…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ