Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Do szpitala trafił kierowca toyoty, który w środę w nocy na rondzie Pobitno w Rzeszowie zderzył się z kierującą hondą civic. 

Do wypadku przy ulicy Lwowskiej doszło po godz. 19:00.

– Kierujący toyotą, jadąc w kierunku Łańcuta, podczas zjazdu z ronda Pobitno zderzył się z kierującą hondą, która w tym czasie wjeżdżała na rondo. Kierujący toyotą został przewieziony do szpitala – mówi Ewelina Wrona z podkarpackiej policji.

Kierowca toyoty to 27-letni mężczyzna. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Hondą civic kierowała 48-letnia kobieta.

Policjanci ustalili, że 27-latek jechał od strony al. Piłsudskiego w kierunku Łańcuta. Do zderzenia z hondą doszło, gdy kierowca toyoty na rondzie Pobitno, jadąc lewym pasem ruchu, skręcał w prawo. W tym czasie kobieta jechała prawym pasem ruchu od al. Armii Krajowej w kierunku al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Sąd teraz będzie ustalał, który z kierowców powinien był ustąpić pierwszeństwo przejazdu. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Do innego wypadku w środę w Rzeszowie doszło przed godz. 8:00 przy ul. Morgowej. Kierujący mazdą potrącił pieszą, która przechodziła na drugą stronę ulicy, poza wyznaczonym przejściem dla pieszych. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W pierwszy dzień policyjnej akcji „Boże Ciało 2016”, która na podkarpackich drogach rozpoczęła się w środę i potrwa do niedzieli, doszło do 9 wypadków, w którym jedna osoba zginęła, a 9 zostało rannych.

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek w Jarosławiu. Wóz straży pożarnej, który jechał do pożaru, zderzył się z renault megane, którym kierował 42-letnia mieszkanka Jarosławia.

Kobieta zginęła na miejscu, a dwoje dzieci w wieku 2 i 18 lat trafiło do szpitala. O tym wypadku informowaliśmy TUTAJ.

W środę na podkarpackich drogach policjanci zatrzymali 24 nietrzeźwych kierowców.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama