„Earthworms” – nowa gra przygodowa rzeszowskiego studia All Those Moments

Reklama

Połączenie elementów znanych z klasycznych przygodówek point-and-click, nawiązanie do malarstwa Edwarda Hoppera oraz ambitna oprawa muzyczna – tak w skrócie można powiedzieć o nowej grze przygodowej „Earthworms”, stworzonej przez rzeszowskie studio All Those Moments. Gra jest już dostępna na platformie Steam.

 

Niezależna przygodówka została stworzona przez kilka osób ze studia All Those Moments, które przygotowało wcześniej m.in. platformową grę Bouncy Bob. Wydawcami są Ultimate Games i PlayWay.

Niepowtarzalna przygoda

Rozgrywka w „Earthworms” w dużym stopniu nawiązuje do klasycznych gier przygodowych point-and-click. Jak wyjaśniają twórcy, w praktyce to mieszanka zagadek logicznych oraz działań opartych na interakcji z przedmiotami.

W tej nowej polskiej produkcji gracz wciela się w postać Daniela White’a, prywatnego detektywa, który stara się odnaleźć zaginioną osobę. Wkrótce jednak sytuacja znacznie się komplikuje i nabiera zdecydowanie bardziej tajemniczego i nadprzyrodzonego charakteru.

– Świat Daniela White’a nie jest jednowymiarowy. Gracze znajdą tu zarówno elementy horroru i makabry, jak i surrealizmu czy komedii. To wizja, która powinna przypaść szczególnie mocno do gustu fanom gier z artystycznymi ambicjami oraz szeroko pojętego science-fiction. Bez problemu odnajdą się tu też miłośnicy perypetii Foxa Muldera czy klimatów znanych z Twin Peaks i Donnie Darko – mówi odpowiedzialny za produkcję game designer, Wojciech Witowski.

Jak zaznacza Witowski, gra zapewnia ok. 4-5 godzin rozrywki, a dzięki systemowi intuicyjnych podpowiedzi swoich sił spróbować mogą w niej również osoby niemające żadnego doświadczenia z klasycznymi przygodówkami.

Hipnotyzująca oprawa

„Earthworms” wyróżnia się artystyczną i rzadko spotykaną w branży oprawą. Jedną z głównych inspiracji dla twórców było malarstwo Edwarda Hoppera, jednego z najważniejszych amerykańskich artystów XX w.

– Prace Hoppera są po prostu piękne i posiadają niesamowity nastrój. Mam nadzieję że przynajmniej w części udało mi się uzyskać podobny efekt w Earthworms – dodaje Wojciech Witowski.

Bardzo ważnym elementem „Earthworms” jest też oprawa muzyczna. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Piotr Surmacz, kompozytor mający na koncie utwory do mniejszych gier oraz licznych filmów dokumentalnych i krótkometrażowych.

– To mój pierwszy duży soundtrack do gry, dlatego jestem bardzo ciekawy reakcji odbiorców. Malarska grafika od początku przypominała mi senną wizję. Dla kontrastu dociążyłem ją brudnymi muzycznymi kotwicami. W większości etapów słyszymy drony, syntezatory i perkusjonalia z pogranicza ambientu, elektrycznego noir i szamańskiego tribalu. Utkałem w tych kompozycjach różne faktury i melodie, które – taką mam nadzieję – zagoszczą w uszach graczy na dłużej – mówi Piotr Surmacz.

Nowa przygodówka studia All Those Moments pojawiła się na platformie Steam 23 lutego. Sugerowana cena wynosi 5,99 dolarów.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama