Nowa hala dla I LO w Rzeszowie. Szklane fasady budynku już są

Reklama

Na budynku nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie kończy się montaż szklanych fasad – poinformował ratusz. 

Budowa nowej hali I LO przy ulicy 3 Maja rozpoczęła się od rozebrania starej – w maju 2022 r. Nowy obiekt buduje firma Polbud. – Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Nowy budynek jest już w stanie surowym zamkniętym. Wykonano tynki i wylewki. Gotowa jest także instalacja fotowoltaiczna o mocy 28,80 kWp oraz system asekuracji na dachu. Przebudowano ciepłociąg, jest przyłącz kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

– W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie prac przy elewacji. Przygotowywane są także prace wykończeniowe, m.in. układanie płytek gresowych, montaż wykładzin sportowych, sufitów akustycznych a także roboty malarskie – zapowiada Gernand. 

Nowa hala sportowa I LO ma być gotowa na koniec czerwca br. Będzie miała dwa poziomy. Na parterze będzie boisko wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Obok powstanie widownia na około 230 miejsc.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Ten sam poziom uzupełnią m.in. pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych – wymieniają miejscy urzędnicy. 

Poziom niżej znajdą się szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa. Nowa hala będzie wyposażona w windę. Na części łącznika hali z budynkiem szkoły wykonany zostanie dach z roślinnością. Inwestycja kosztuje ok. 12 mln zł.  

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama