Zdjęcie: Facebook.com / I LO Rzeszów

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie będzie miało nową halę sportową. Umowa z wykonawcą została podpisana i niedługo powinny się rozpocząć pierwsze prace.

Obecna sala gimnastyczna I LO przy ulicy 3 Maja mieści się w podwórzu za głównym budynkiem szkoły, przy boiskach. Miasto planowało jej remont i rozbudowę, ale ekspertyzy wykazały, że to niemożliwe. Stąd decyzja o wyburzeniu sali i budowie nowej hali.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy, ale oferty przewyższały założony budżet. Miasto mogło unieważnić postępowanie albo poszukać dodatkowych pieniędzy. Zdecydowało się dołożyć 3 mln i wybrało ofertę firmy Polbud. Zapłaci jej 11,92 mln zł.  

Nowa hala będzie miała dwa poziomy. Na parterze będzie sala gimnastyczna do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona oraz trybuny, które pomieszczą 230 osób. Na tym poziomie będzie też pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki i sale do zajęć indywidualnych. Poniżej powstaną szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Inwestycja powinna rozpocząć się niebawem. Jednym z pierwszych zadań, którymi zajmie się wykonawca będzie rozbiórka starej hali sportowej i przebudowa instalacji podziemnych – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Nowa hala ma być oddana do użytku w czerwcu 2024 r. Budynek będzie miał 10 m wysokości i zajmie 1,5 tys. m kw., sala gimnastyczna będzie o wymiarach: 17,70 x 25,50 m.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama