Już od początku września br. w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” pojawi się nowy operator oferujący usługi transportowe. Posłużą do tego nowe (rocznik 2014), komfortowe i oznakowane emblematami lotniska samochody osobowe Hyundai oraz 9-osobowe busy.

Firma „Idea Cars” zaproponuje pasażerom korzystającym z lotów do i z Rzeszowa zupełnie nową jakość usług komunikacyjnych – przejazd na trasie pomiędzy Rzeszowem a lotniskiem w jednej, stałej stawce wynoszącej 59 złotych. Warto podkreślać, że stawka w podanej wysokości będzie obowiązywać przy przejeździe na dowolny adres w granicach Rzeszowa. W godzinach nocnych (22.00 -5.00) opłata będzie powiększona o 20 złotych.

– Z transportu nowego operatora będzie można korzystać w obu kierunkach i nie tylko na trasie pomiędzy stolicą Podkarpacia a lotniskiem. W przypadku innego miejsca docelowego naliczana będzie opłata w wysokości 9,90 zł plus stawka 3,90 za przejechany kilometr. Kierowcy „Idea Cars” będą identyfikowani jednolitym uniformem służbowym, ponadto będą wyposażeni w czytniki kart płatniczych oraz posiadać komunikatywną znajomość języka angielskiego, co z pewnością ułatwi komunikację z pasażerami obcojęzycznymi – informuje Łukasz Sikora, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dzięki wprowadzeniu jednej, stałej opłaty pasażerowie nie będą już musieli zastanawiać się nad tym, ile „wybije” taksometr. Nowe auta mają z kolei poprawić komfort samego podróżowania. Przewoźnik uruchomi również specjalnie oznakowany punkt informacyjny w strefie ogólnodostępnej w terminalu pasażerskim. Będzie można m.in. wypożyczyć samochód. Firma także oznakuje miejsca postojowe dla swoich samochodów. Dostępna będzie również specjalna linia telefoniczna do zamawiania usługi transportowej pod wskazany przez klienta adres.

– Nie zamkniemy parkingu dla tradycyjnych taksówek, aczkolwiek dedykowane miejsce postojowe będzie dostępne jedynie dla autoryzowanych samochodów – wyjaśnia Łukasz Sikora.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama