Zdjęcie: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie wymienia rury kanalizacyjne na fragmencie ulicy Lenartowicza. Zastosowano metodę, która nie wymaga rozkopywania jezdni.

Artur Gernand z biura prasowego rzeszowskiego magistratu mówi, że sieć sanitarna w starszej części Rzeszowa w niektórych miejscach wymaga pilnej interwencji. Tak jest m.in. na fragmencie ulicy Lenartowicza, gdzie sieć była już w złym stanie. Tam MPWiK wymienia rury kanalizacyjne. 

Budowa nowej i przebudowa starej sieci odbywa się na 245-metrowym odcinku ulicy Lenartowicza. Zastosowano nowoczesną technikę wymiany rur. To szczególnie istotne w miejscach o dość dużym zagęszczeniu zabudowy, gęsto zaludnionej, ale także w sytuacji kiedy pod jezdnią znajduje się wiele różnych innych instalacji. To powoduje kolizje.

–  Zastosowaliśmy metodę bezwykopową właśnie z tych powodów. Dodatkowo brak konieczności rozkopywania jezdni pozwala znacznie ograniczyć inwestycję w czasie – mówi Paweł Olech z działu Inwestycji, Remontów i Zaopatrzenia rzeszowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Rura kanalizacyjna przepychana jest pod gruntem. Wykopy są konieczne tylko w miejscach tzw. komór startowych i studzienek. – Nową rurę umieszcza się pod gruntem na dwa sposoby. Pierwszy to umieszczenie jej w starej, a drugi polega na wykonaniu przewiertu w gruncie i przeciągnięciu nowej rury do docelowego miejsca – wyjaśnia Paweł Olech.

Koszt przebudowy i budowy kanalizacji pod ulicą Lenartowicza to 1,2 mln zł. Przebudowa wraz z połączeniem sieci z przepompownią przy Hetmańskiej zakończy się 13 sierpnia br.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama