Nowa strona internetowa rzeszowskich piwnic. Znamy ceny biletów

Reklama

Ratusz podał ceny biletów do zmodernizowanej Podziemnej Trasy Turystycznej. Miały nie zwalać z nóg, ale do najtańszych nie należą. 

 

Zmodernizowana za ok. 22 mln zł Podziemna Trasa Turystyczna dla zwiedzających ma być być udostępniona 3 stycznia 2022 roku. Rzeszowskie piwnice o multimedia wzbogaciły trzy firmy: Asseco Data Systems, Art FM i New Amsterdam.

W środę (22 grudnia) uruchomiono stronę www.rzeszowskiepiwnice.pl. Na razie są na niej informacje o cenach biletów do podziemi, ścieżkach zwiedzania, informacje praktyczne oraz wydarzenia, jakie będą w trasie. Urzędnicy zapewniają, że strona będzie uzupełniana. 

– W rzeszowskich piwnicach czeka nie tylko świetna zabawa, ale także doskonalenie wiedzy z zakresu historii Rzeszowa – zachęca do odwiedzin podziemi Marzena Kłeczek-Krawiec z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Ceny biletów jednak nie należą do najtańszych. Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 25 zł, za ulgowy – 20 zł, za rodzinny – 70 zł, posiadacze Karty Dużej Rodziny/Karty Wielodzietnej 3+ za bilet zapłacą 20 zł od osoby. 

Na uruchomionej stronie są, niestety, wykluczające się informacje. W jednym miejscu można przeczytać, że dzieci do lat 4 do podziemi mają darmowy wstęp, a w innym, że do trasy wejdą osoby, które mają co najmniej… 5 lat. 

Niepełnosprawni, a w szczególności osoby na wózkach inwalidzkich, będą mogły zwiedzać ekspozycję wirtualnie. Przy wejściu są dwa stanowiska. Nagrania będą dla niewidzących lub słabowidzących, a napisy na ekranach dla głuchoniemych.

Niepełnosprawni będą mogli też zwiedzać podziemia w towarzystwie opiekuna. Trasa będzie czynna od wtorku do niedzieli (10:00-19:00), ostatnie wejście 1,40 h przed zamknięciem. Na zwiedzanie trzeba zarezerwować 100 minut. Grupy będą maksymalnie 6-osobowe. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama