Nowa szkoła i przedszkole na Drabiniance prawie gotowe

Przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie kończy się budowa szkoły z przedszkolem, choć stoją jeszcze rusztowania, a przed budynkiem widać hałdy ziemi. Ratusz zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Zdjęcia: Barbara / Czytelniczka Rzeszów News

– Jak postępy w środku? – pyta Barbara, Czytelniczka Rzeszów News. – Bo z zewnątrz nie napawa optymizmem, że zdążą na nowy rok szkolny. 

– Wszystko będzie gotowe na 1 września – uspokaja Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Wewnątrz trwają prace wykończeniowe. Montowane są sufity podwieszane, malowane ściany, na podłogach układane są płytki i wykładziny. Na zewnątrz widać już elewację, równolegle zagospodarowywany jest teren wokół szkoły. 

Kilka przetargów na wyposażenie w meble i potrzebny sprzęt zostało rozstrzygniętych, pozostałe czekają w kolejce, urządzanie wnętrz rozpocznie się w sierpniu.

Nowy zespół oświatowy powstał na blisko dwuhektarowej działce, na terenie byłych ogródków działkowych. Podstawówka ma nr 37, przedszkole 47. Razem tworzą skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13. Placówką będzie kierować Małgorzata Adamska-Jesiołkiewicz, dotychczasowa dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5.

Do nowej szkoły zapisało się 330 uczniów i tak powstało 14 oddziałów. Bez klasy siódmej i ósmej, bo nie było wystarczającej liczby chętnych. Podstawówka może pomieścić 450 uczniów. Jest też 12 oddziałów przedszkolnych, do których będzie uczęszczać 300 maluchów.

Budynek składa się z trzech segmentów: szkoły podstawowej, przedszkola i części sportowej. W części sportowej jest duża sala gimnastyczna, która razem z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym zajmuje ponad 780 m kw. Jest też sala fitness o powierzchni blisko 160 m kw. oraz 55-metrowa siłownia.

W budynku podstawówki jest siedem sal do nauczania wczesnoszkolnego i tyle samo sal lekcyjnych. Siedem pracowni z zapleczem dydaktycznym, w tym pracownie: biologiczna, fizyczno-chemiczna i plastyczna, trzy sale komputerowe oraz cztery sale do nauki języków obcych.

W szkole jest też aula ze sceną na 250 miejsc siedzących, biblioteka z mediateką, kuchnia i stołówka, gabinet higienistki oraz trzy świetlice.

Na zewnątrz są dwa place zabaw dla przedszkolaków i młodszych uczniów oraz kompleks sportowy: duże boisko z trzytorową bieżnią, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki oraz skocznia w dal.

Jest też parking na 60 aut. Budowa szkoły i przedszkola na osiedlu Drabinianka rozpoczęła się w maju 2020 roku, pochłonie 39 mln zł.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama